5 najlepszych aplikacji do obróbki zdjęć na Instagrama

Instagram stał się potężnym środkiem komunikacji. Jest to portal idealny zwłaszcza dla tych osób, które chcą pochwalić się nowym psem, dniem spędzonym w wyjątkowym miejscu, zaręczynami, narodzinami dziecka… Można wymieniać i wymieniać, ale nie należy pomijać faktu, że od pewnego czasu Instagram stał się źródłem dochodu wielu osób, ale korzystają z niego także właściciele marek, którzy z oferowanym produktem chcą dotrzeć do możliwie najszerszego grona. Serwis rządzi się jednak swoimi prawami: publikowane zdjęcia muszą być, najogólniej rzecz ujmując, ładne i estetyczne. Dla wprawionego fotografa byłaby to przysłowiowa bułka z masłem, jednak influencerzy często muszą nieco zmodyfikować i wyretuszować publikowane zdjęcia. Pomagają w tym odpowiednie programy i aplikacje – a zalicza się do nich pięć poniższych propozycji.

1. Focos

Ta aplikacja dostępna jest na smartfony marki Apple – i ma to konkretną przyczynę. Interfejs telefonicznego aparatu współpracuje z oprogramowaniem dostarczanym przez aplikację. Analizuje tło zdjęcia i pozwala je rozmyć do satysfakcjonującego poziomu, ale także umożliwia dodawanie wybranych efektów. To sprawia, że zdjęcia wyglądają na bardziej profesjonalne.

2. StoryArt

Coraz częściej wykorzystywaną funkcją Instagrama są tak zwane „stories”, czyli krótkie, szybkie wrzutki w postaci zdjęć lub krótkich filmików. StoryArt pozwala upiększyć zdjęcia i oprawić je w taki sposób, by wyglądały jak najbardziej przystępnie dla odwiedzających. Umożliwia wykorzystanie szablonów, czcionek i animacji.

3. LD

W dobie popularności efektów świetlnych, dymnych i wodnych nakładanych na fotografie ta aplikacja jest strzałem w dziesiątkę. Umożliwia wstawianie błysków, mgieł, a nawet deszczu. Pozwala także poprawić kontrast, jasność i nasycenie fotografii. Same efekty dodają głębi zdjęciom, a dzięki niej niewprawne oko nawet nie zauważy, że nie ma do czynienia z dziełem wyłącznie aparatu.

4. Adobe Lightroom

To narzędzie pozwala odpowiednio wykadrować zdjęcie, dopasować parametry kolorystyczne, a także te związane z głębią, nasyceniem czy kontrastem. Zapewnia także liczne efekty, które można nakładać na zdjęcia celem uczynienia ich bardziej atrakcyjnymi i profesjonalnymi.

5. VSCO

Aplikacja jest idealna do przeprowadzenia edycji zdjęcia w podstawowym zakresie. Jednak na tym jej funkcje się nie kończą. Dzięki możliwym do wybrania filtrom zdjęcia nabierają zupełnie nowego, unikalnego charakteru i wyglądają niezwykle profesjonalnie.

Zaprezentowane aplikacje występują w wersjach darmowych oraz płatnych. Różnią się z tego powodu zakresami swoich funkcjonalności, jednak nawet w podstawowych odsłonach stanowią potężne narzędzia, które pomogą każdemu instagramerowi w prowadzeniu estetycznego, spójnego profilu.

Rób Insta razem z nami

Wejdź na https://tearsofjoy.pl/uslugi/social-media-marketing i sprawdź, jakie masz możliwości w zakresie prowadzenia profilu na Instagramie. Tears Of Joy pomoże Ci zaprojektować kampanię odpowiednią do Twoich indywidualnych potrzeb. Uwzględnimy preferowany styl, zasięgi, grupy docelowe i wyniesiemy Twój Instagram na wyżyny.