W jakim stylu urządzić przedpokój?

Niech po wejściu do domu, po całym dniu wypełnionym po brzegi obowiązkami, czeka na nas przyjemne, miłe dla oka i wygodne wnętrze. Niech to będzie mała nagroda za całodzienny wysiłek. Jak sprawić, by tak się właśnie stało? W jakim stylu urządzić przedpokój, by pasował do całego wnętrza i jednocześnie, by był jak najbardziej funkcjonalny? O tym właśnie będzie dziś mowa.

W jakim stylu urządzić przedpokój?

Niech po wejściu do domu, po całym dniu wypełnionym po brzegi obowiązkami, czeka na nas przyjemne, miłe dla oka i wygodne wnętrze. Niech to będzie mała nagroda za całodzienny wysiłek. Jak sprawić, by tak się właśnie stało? W jakim stylu urządzić przedpokój, by pasował do całego wnętrza i jednocześnie, by był jak najbardziej funkcjonalny? O tym właśnie będzie dziś mowa.

Przedpokój w stylu skandynawskim

Wchodzimy do środka przez białe drzwi. Ściany przedpokoju pokryte są tu białą lub jasnoszarą farbą. Jedna z nich może być z czerwonej cegły. Na drewnianej podłodze chodnik w geometryczne, czarno-białe wzory. Po jednej stronie mamy wysoką, białą komódkę, na której po wejściu można odłożyć klucze. Nad komódką okrągłe lustro. Po drugiej stronie stoi wygodna ławeczka z metalowymi nóżkami i drewnianym siedziskiem. Całość oświetla lampa z metalowym kloszem.

Przedpokój w stylu prowansalskim

Kolory w stylu prowansalskim stosujemy niemal te same, co w stylu skandynawskim. Wszystkie odcienie kolorów białego i jasnoszarego są tu mile widziane. W stylu prowansalskim jednak nie dajemy tak mocnych akcentów, jak w stylu skandynawskim. Tu wszystko jest delikatne, różowe, kwiatowe. Białe cegiełki na ścianach, białe mebelki na giętych nóżkach, lustra w zdobionych ramach i stylizowane dekoracje to kolejne elementy, które wyróżniają styl prowansalski. Na https://www.dekoportal.pl/pomieszczenia/przedpokoj znaleźć można więcej ciekawych rozwiązań w zakresie aranżacji przedpokoju.

Przedpokój w stylu glamour

Po wejściu do przedpokoju w stylu glamour możemy mieć pewność, że jesteśmy w niezwykłym miejscu. Wszystko wykonane jest z materiałów najwyższej jakości, dając wrażenie przepychu i bogactwa. Na podłodze najczęściej znajdziemy tu białą lub biało-czarną posadzkę. Ściany zdobią lamperie lub tapety w szerokie, pionowe pasy. Przy jednej ze ścian stoi konsolka ze szklanym blatem i na metalowych nóżkach. Przy drugiej z kolei tapicerowana, pikowana ławeczka (wyjątkowy efekt zyskujemy, gdy jej oparcie jest wysokie, sięgające wieszaka). Styl glamour to biel, czerń, fiolet i róż, które podkreślają przepych wnętrza.

Przedpokój w stylu francuskim

Najbardziej charakterystycznym elementem aranżacji przedpokoju w stylu francuskim jest podłoga wyłożona biało-czarnymi płytkami, najczęściej ułożonymi w szachownicę. Ściany podzielone są tu na pola (panneau) lub zdobione gipsowymi sztukateriami. U sufitu wisi kunsztowny żyrandol. Przy ścianach ustawione są delikatne konsolki. Stoją tu tylko po to, by można na nich postawić wazony ze świeżymi kwiatami. Styl francuski kocha biel, czerń i szarości. Pasują do niego ciemne, stylizowane meble na giętych nóżkach, duże lustra i obrazy.

Przedpokój w stylu industrialnym

Jak urządzić przedpokój w stylu industrialnym? Jednym z pewników, który da doskonały początek całej aranżacji, jest ściana z czerwonej cegły lub też z betonu architektonicznego. Ich surowość mogą przełamać grafiki, obrazy lub lustro. Na drewnianej podłodze, przy ścianie, może stanąć konsolka na kutych, metalowych nóżkach i z drewnianym blatem. Przy drugiej ścianie z kolei niech stanie prosty w formie, minimalistyczny, szary puf, na którym będzie można wygodnie włożyć lub zdjąć buty. Jeśli to możliwe, postawmy w przedpokoju w stylu industrialnym drewniane, proste krzesło, a na nim ułóżmy poduszkę, na przykład w kolorze turkusowym.

Przedpokój w stylu nowoczesnym

Przedpokój urządzony w stylu nowoczesnym może (a nawet powinien) być zaskakujący. Jego minimalizm to tylko tło dla oryginalnych dodatków, nietypowych zestawień kolorystycznych i wykończeń. Choć w przedpokojach w stylu nowoczesnym dominującymi kolorami są biel, szarość i czerń, często znajdziemy w nich także na przykład jeden element w kolorze różowym albo turkusowym. W prostym, jasnoszarym przedpokoju total look jedna ze ścian może być ozdobiona niezwykłą mozaiką z trójkątnych płytek w kolorach białym, czarnym i złotym. Ściana w nowoczesnym przedpokoju może mieć też kolor bordowy. Zawiesimy na niej czarne plakaty, na które będą rzucać snopy światła unikalne reflektory.