Opakowania izotermiczne – oszczędność i bezpieczeństwo

Niektóre ładunki wymagają transportu w określonej temperaturze – już choćby niewielka zmiana tej wartości negatywnie wpływa na jakość towaru i naraża klientów na niebezpieczeństwo. Problem ten rozwiązują nowoczesne opakowania izotermiczne.

Zawsze świeże jedzenie

Żywność wymaga bardzo szczególnych warunków transportu, w przeciwnym razie produkty szybko się zepsują i nie będą się nadawały do spożycia – dotyczy to i surowych towarów, jak świeże warzywa czy owoce, i potraw gotowych, rozwożonych na przykład przez firmy cateringowe.

Opakowania izotermiczne mają za zadanie utrzymać optymalną temperaturę, dlatego są świetnym rozwiązaniem także dla tych dostawców, którzy przewożą żywność wymagającą podgrzewania, jak pizza albo zupa zamawiana na wynos. Opakowania tego typu są odporne na działanie czynników zewnętrznych, więc nawet transportowane w trudnych warunkach utrzymują pożądaną temperaturę jedzenia.

Przemysł chemiczny i farmaceutyczny

Opakowania izotermiczne to tanie, ale jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie dla branży chemicznej i medycznej. Pudełka są skonstruowane tak, by dobrze znosić wstrząsy oraz stale zmieniające się warunki atmosferyczne, dzięki czemu przewożony materiał znajduje się w idealnych warunkach i zachowuje swoje właściwości.

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie stałej temperatury, opakowania izotermiczne znajdują zastosowanie. Opakowania są w różnych rozmiarach i kształtach, a za chłodziwo służy suchy lód albo wkłady żelowe. Na pudełkach umieszczone są specjalne etykiety, informujące o zawartości ładunku.

Zaletą takich opakowań jest to, że do przewozu towarów nie trzeba już używać chłodni, wystarczy zwykły pojazd transportowy, co przekłada się na niższe koszty dostawy.

Kurtyny termoizolacyjne

Co jeśli ładunek jest mocno zróżnicowany? Zamiast wynajmować kilka chłodni, można w jednej przestrzeni ładunkowej wydzielić kilka stref utrzymujących pożądaną temperaturę. To świetne rozwiązanie na przykład dla dostawców świeżych warzyw i mrożonek – podczas jednej trasy można dostarczyć jednocześnie oba te towary.

Do wydzielania osobnych komór wykorzystywane są dostępne na pro-trans.pl kurtyny termoizolacyjne. Są one lekkie i higieniczne, przeznaczone do wielokrotnego użytku. Kurtyny mocowane są w przestrzeni ładunkowej za pomocą drążków rozporowych i mogą być wyposażone w drzwi wejściowe.