Catering dietetyczny – skąd bierze się jego ogromna popularność?

Firmy oferujące catering dietetyczny, popularnie zwany „dietą pudełkową”, szczycą się coraz większą liczbą zadowolonych klientów. Pojemniki ze zdrową żywnością czekające każdego dnia na naszym progu to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują schudnąć, są w trakcie sesji treningowej, chcą utrzymać idealną sylwetkę, odżywiać się pełnowartościowo lub po prostu nie mają czasu na „stanie przy garach”. Catering dietetyczny może sprawić, że Twoje życie będzie zdrowsze i prostsze. Przekonaj się, jak to osiągnąć, czytając poniższy artykuł!

Catering dietetyczny – podstawowe informacje

Catering dietetyczny to najczęściej cztery lub pięć zbilansowanych posiłków dziennie, które każdego dnia czekają pod Twoimi drzwiami. Każde z nich zapakowane jest w osobny pojemnik (stąd nazwa „dieta pudełkowa”), co sprawia, że łatwo jest zabrać je ze sobą do pracy, przechowywać w lodówce czy wyłożyć na talerz przed podgrzaniem w mikrofali. Każdy z posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja – jest odpowiednio zbilansowany i różnorodny, przez co organizm otrzymuje wszystkie niezbędne składniki do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania.

Najpopularniejsze rodzaje diet pudełkowych

Poza dietami, które pomagają schudnąć, służą sportowcom lub pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę bez nadmiernego głodzenia się, standardem są też diety wegetariańskie i wegańskie, a każdy ma również możliwość stworzyć własną dietę lub zaznaczyć, które składniki z gotowych posiłków chce na stałe wyeliminować. Do najpopularniejszych rodzajów należą:

  • Dieta FIT odchudzająca
  • Dieta zbilansowana
  • Dieta wegetariańska
  • Dieta wegetariańska z rybami
  • Dieta bezglutenowa
  • Dieta bez laktozy
  • Dieta bezglutenowa i bezlaktozowa
  • Office Box (trzy posiłki dostarczane do pracy)
  • Dieta indywidualna

Dobierz składniki najlepsze dla siebie!

Jeśli nie zawsze masz czas na gotowanie, a stołowanie się w restauracjach sprawia Ci trudność ze względu na nietypowe alergeny, na które jesteś uczulony lub uczulona, to catering dietetyczny może być rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów. Większość firm oferujących dietę pudełkową przed przyjęciem zamówienia proponuje konsultacje z dietetykiem – dzięki temu każda dieta będzie indywidualnie dopasowana do naszych potrzeb (i dostrojona do osiągnięcia zamierzonych efektów). Pozwala to na stworzenie najbardziej efektownego jadłospisu, ale również na wyeliminowanie z niego wszystkich rzeczy, które mogą stanowić problem i wywoływać w naszym organizmie reakcje alergiczne (gluten, laktoza, orzechy itd.). Odmień swoje życie już dziś – zamów catering dietetyczny!