Menu na różnego typu uroczystości – na co warto się zdecydować?

Każda restauracja posiada własną ofertę wyżywienia na imprezy zorganizowane, takie jak wesela, chrzciny czy komunie. Niemniej jednak, chociaż w menu znajdują się różnego typu potrawy, to jednak ilość posiłków zwykle jest taka podobna. Jakie menu dobrać do poszczególnych uroczystości?

Mała impreza weselna – czym poczęstować gości?

Kameralne wesele Gdańsk jest organizowane coraz częściej, niż wielka impreza na całą noc. Pary młode często nie wiedzą, czym dokładnie poczęstować gości, a więc i jaką ilość posiłków dobrać. Najczęściej uroczystość rozpoczyna się obiadem weselnym, dobrze również zaproponować gościom deser. Dalsza część menu zależy w głównej mierze od tego, jak długo ma trwać przyjęcie. Jeśli planujemy jego szybkie zakończenie, na deserze możemy właściwie poprzestać. Tymczasem w sytuacji, gdy chcemy pobyć z gośćmi nieco dłużej, warto zaproponować im dodatkowo zimną płytę, a czasami nawet kolację, zwłaszcza jeśli przyjęcie ma się skończyć w okolicach godziny 20-21. Jeśli ostatnim posiłkiem będzie deser, goście pójdą do domu głodni, zatem podanie przynajmniej zimnej płyty jest tutaj nieodzowne.

Menu na chrzciny

Podobny do pary młodej dylemat mają młodzi rodzice, którzy zapraszają gości na chrzciny swojej pociechy. Sala na chrzciny Gdańsk oferuje różne warianty menu, a dobór odpowiedniego zależy w głównej mierze od tego, o której godzinie zaczyna się przyjęcie. W niektórych kościołach chrzci się dzieci o 16, zatem z powodzeniem możemy zacząć od deseru, serwując następnie ciepłą kolację. Inne kościoły organizują msze chrzcielne o godzinie 11 – w takim przypadku koniecznie musimy poczęstować gości obiadem oraz deserem. Resztę menu dobieramy stosownie do tego, jak długo ma trwać przyjęcie. Jeśli zamierzamy zakończyć je wczesnym popołudniem, poprzestajemy na deserze. Jeśli nie, zamawiamy dodatkowo zimną płytę bądź kolację.

Menu komunijne – co warto wybrać?

Komunie Gdańsk zwykle odbywają się o poranku, najpóźniej w okolicach godziny 11. Goście rozpoczynają więc przyjęcie od obiadu, jednak w przypadku bardzo wczesnych mszy możliwe jest w pierwszej kolejności podanie kawy i ciasta. Następnie, po obiedzie, przechodzimy do deseru. Dobrą praktyką jest zamawianie tortu komunijnego, choć oczywiście nie jest to obligatoryjne. Rodzice mogą dodatkowo zaproponować gościom inne posiłki – zazwyczaj decydują się przynajmniej na podanie zimnej płyty, gdyż przyjęcie najczęściej kończy się w okolicach godziny 17-18, w zależności od tego, o której dokładnie odbyła się msza komunijna.