Porównywarka pakietów medycznych – kiedy korzystać?

Prywatne pakiety opieki lekarskiej zdobywają w Polsce jeszcze większą sławę Źródła aktualnego trendu możemy znaleźć w ciągle zmieniającej się jakości oferowanych usług w sektorze osobistym przy równoczesnej obecności nierozwiązanych kłopotów, z jakimi chorzy zmagają się od lat w publicznej opiece leczniczej. Nie zaskakuje zatem fakt, że w sposób naturalny pojawiła się oraz ciągle rośnie propozycja lecznicza wyznaczona dla spółek – stając się istotnym elementem działającym na atrakcyjność w zdobywaniu dobrych pracowników.

Pakiet medyczny – na czym polega?

Pakietem medycznym zwiemy zbiorowe ubezpieczenie zdrowotne Lux-MED. Jest to artykuł ochronny, jaki w ramach comiesięcznego abonamentu gwarantuje dostęp do sprecyzowanych usług – danych badań, konsultacji u ekspertów, szczepień, małych zabiegów i konsultacji domowych specjalisty czy pielęgniarki. Podmiot, jaki nas ubezpieczenia nierzadko współdziała z daną siecią indywidualnych instytucji lekarskich. W sytuacji, kiedy w sąsiedztwie miejsca własnego zamieszkania nie mamy dostępu do poradni takiej sieci – możemy liczyć na zwrot wydatków badania czy leczenia. O pakiecie Lux-MED przeczytasz na https://zdrowiewfirmie.pl/lux-med/.

Istotne, aby przed doborem zobaczyć czy placówki, jakie udostępnia nam ubezpieczyciel – znajdują się w otoczeniu własnego miejsca zamieszkania. Nierzadko pakiet medyczny zapewnia korzystanie z paruset czy paru tysięcy instytucji danej sieci lekarskiej, natomiast może być też tak, iż kiedy konkretna instytucja jest umieszczona daleko od własnego miejsca zamieszkania – ubezpieczyciel poniesie wydatki leczenia w odmiennej, indywidualnej placówce.

Pakiety medyczne dla niewielkich spółek – co proponuje sektor

Do plików medycznych PZU dla wielkich spółek oraz firm już zdążyliśmy się przyzwyczaić, jednak na rynku wciąż jest „dziura” jeżeli idzie o dostęp do prywatnej opieki lekarskiej właścicieli oraz pracowników małych spółek. Niewątpliwie mogą oni wykupić pakiet indywidualny dla siebie czy własnej rodziny, jednak taka opieka zazwyczaj wychodzi drożej aniżeli pakiet firmowy. Czemu? Odpowiedź jest prosta: firmom proponującym pakiety lekarskie zazwyczaj bardziej opłaca się zaoferować lepszą cenę grupie osób, w wypadku firm to wielokrotnie 100 +, aniżeli jednej osobie lub jej rodzinie. O pakiecie medycznym od PZU przeczytasz na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/pzu/.

Pakiety medyczne dla spółek

Poszczególną kategorię stanowią pakiety medyczne dla spółek. W propozycjach indywidualnych centrów medycznych znajdują się m.in. pakiety dla pracowników: sprzedaży oraz obsługi, decyzyjnych, produkcji, biurowych, mobilnych oraz zdalnych. Obszar usług wchodzących w skład pakietów dla spółek wybierany jest w taki sposób, by jak najlepiej spełniał konieczności pracowników w obszarze wszechstronnie zrozumianej opieki lekarskiej. Jeśli planujemy dobrać dobry pakiet, to odpowiednio się sprawdzi porównywarka pakietów medycznych (sprawdź na stronie https://zdrowiewfirmie.pl/).