Szkolenie G Suite – dla kogo jest i co powinno zawierać?

Przeznaczając budżet na szkolenie chcemy, by było ono jak najlepsze, a uczestnicy wynieśli z niego jak najwięcej praktycznych informacji. Jeśli nasza firma wdrożyła właśnie pakiet aplikacji biurowych G Suite, to warto rozważyć szkolenie dla pracowników i administratorów.

Kto prowadzi szkolenie G Suite

Patrząc na skład aplikacji z rozwiązania G Suite wydawać by się mogło, że szkolenie może przeprowadzić pierwszy lepszy informatyk lub osoba, która pracuje na nim kilka lat. Nic bardziej mylnego. Jeśli zależy nam na uzyskaniu praktycznych informacji oraz by nasi pracownicy faktycznie wiedzieli jak należy pracować z aplikacjami stworzonymi przez Google musimy udać się do certyfikowanych trenerów.Taka osoba posiada odpowiednie kompetencje i aktualną wiedzę na temat wszystkich aplikacji. Certyfikowany trener zna odpowiedź na każde zadane przez nas pytanie, oraz potrafi doradzić które z rozwiązań będzie optymalne dla naszego biznesu. Osoby takie najczęściej współtworzą zespoły firm, które są Partnerami Google. Tego typu osoby muszą uzyskać odpowiedni certyfikat potwierdzający ich znajomość produktów i aktualną wiedzę.

Co powinno zawierać idealne szkolenie G Suite

Szkolenie G Suite możemy podzielić na dwie kategorie: dla administratorów oraz użytkowników końcowych. Najczęściej odbywają się dwa rodzaje szkoleń lub jedno z częścią zaawansowaną w której skład wchodzi omówienie konsoli administracyjnej. Każda firma, która korzysta z pakietu G Suite posiada również administratora odpowiedzialnego za zarządzanie usługą. Nie ważne czy jest to CTO, manager ds. IT, informatyk, czy po prostu sam właściciel. Każda z tych osób powinna wziąć udział w szkoleniu, które pozwoli dokładnie poznać strukturę i możliwości konsoli administracyjnej oraz sposoby radzenia sobie w przypadku zaistniałych problemów końcowych użytkowników.

Jeśli chodzi o pracowników, warto by na szkolenie wybrali się wszyscy którzy korzystają z pakietu w swojej codziennej pracy. Certyfikowani trenerzy przedstawią każdą z aplikacji w prosty sposób tak, by zrozumieli je nawet początkowi użytkownicy Internetu.

Dobrze przeprowadzone szkolenie G Suite zawiera praktyczne wskazówki oraz zadania, które mają wykonać uczestnicy. W ten sposób jesteśmy w stanie zrozumieć jak należy pracować z aplikacjami Google, by zaoszczędzić czas i osiągnąć największą efektywność.

Gdzie odbywają się szkolenia

Korzystając z usług Partnera Google mamy dużą swobodę w zakresie wyboru miejsca. Szkolenie G Suite może odbyć się we Wrocławiu, w siedzibie naszej firmy a nawet zdalnie w formie wideorozmowy.

Jeśli Twoja firma korzysta z pakietu G Suite i rozważasz przeprowadzenie takiego szkolenia zalecamy rejestrację na stronie po czym skontaktuje się z Tobą Partner Google który ustali miejsce, czas i zakres szkolenia tak, by pracownicy wynieśli z niego jak najwięcej. Na szkolenie G Suite możesz zarejestrować się tutaj https://flyonthecloud.com/pl/szkolenia/