Podłogi drewniane – jak o nie dbać?

Podłogi drewniane, podobnie jak każde inne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by maksymalnie długo zachowały swoją trwałość i atrakcyjność wizualną. Jeśli więc zdecydujesz się na ich ułożenie w wybranych pomieszczeniach, pamiętaj, że warto stosować wysokiej jakości produkty do dbania o nie. Nie wiesz, na które z nich warto zwrócić uwagę? Pomożemy Ci wybrać najlepsze.

Jakie czynności pielęgnacyjne warto stosować, posiadając podłogi z drewna?

Nie musimy chyba wspominać o regularnym myciu i odkurzaniu podłóg z drewna, jeśli chcesz, by wyglądały one zawsze na zadbane, prawda? Jeśli nawet nie lubisz przeprowadzać tych czynności, pamiętaj, że warto je wykonywać. Kiedy jednak już sięgniesz po mopa z wodą, pamiętaj, by nie namaczać zbyt mocno swojej drewnianej podłogi. Jej nadmiar może bowiem wsiąknąć w deski, co z kolei dość często doprowadza do ich „puchnięcia” i skrzypienia. Odkurzając natomiast powierzchnię, po której stąpasz na co dzień, staraj się robić to delikatnie i zawsze z użyciem odpowiedniej końcówki do odkurzacza – w tym przypadku najlepsza będzie ssawka parkietowa. Ze względu na posiadane przez nią delikatne włosie, pozwoli uniknąć zarysowania podłogi i ułatwi zarazem usunięcie z niej kurzu oraz innych zanieczyszczeń szybko i bez zbędnego wysiłku.

Po które specjalistyczne urządzenia i preparaty do dbania o drewniane podłogi polecamy sięgnąć?

Pielęgnując swoją podłogę, możesz sięgnąć także po bardziej specjalistyczne urządzenia i preparaty. Dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy drewnianych powierzchni cieszy się m.in. mop Bona. To urządzenie wyposażone w spryskiwacz, który należy wypełnić jedynie odpowiednim środkiem czyszczącym, a następnie zaaplikować go na podłogę. W ten sposób będzie ona jeszcze czystsza niż dotychczas i odpowiednio zabezpieczona przed powstawaniem na niej zabrudzeń. Mop Bona możesz nabyć, korzystając z usług firmy Parkiety Pętlak – podobnie jak inne artykuły pielęgnacyjne, w tym lakier Bona Traffic. Pokryte nim podłogi pozostają skutecznie chronione przed utratą swojej naturalnej barwy, a także efektem ścierania i zarysowania. Dobrze sprawdzi się zarówno w prywatnych domach oraz mieszkaniach, jak i miejscach użytkowanych codziennie przez znacznie więcej osób, np. urzędach, sklepach czy biurach. Bona Traffic to lakier dodatkowo łatwy w aplikacji i wysychający w krótkim czasie, co również sprawia, że jest chętnie wybierany przez kolejne osoby zainteresowane tym, w jaki sposób prawidłowo dbać o drewniane powierzchnie.