Wynajem pracowników z Mołdawii i Gruzji – dlaczego warto?

Choć za czasów pandemii koronawirusa nastąpił znaczny wzrost bezrobocia, obecnie brakuje w naszym kraju specjalistów w wielu dziedzinach. W związku z tym coraz więcej pracodawców decyduje się na zatrudnienie pracowników, w tym z Mołdawii i Gruzji. Dlaczego zatrudnienie pracowników z Mołdawii i Gruzji może okazać się dobrym rozwiązaniem dla firmy? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Rekrutacja pracowników z Mołdawii i Gruzji

Dzięki obecności na rynku wielu agencji pracy obecnie zatrudnienie obcokrajowców jest prostsze niż kiedykolwiek. Po sprecyzowaniu swoich wymagań względem pracowników agencja będzie poszukiwać ich w ustalonych przez pracodawcę obszarach. Przeprowadzana jest również selekcja, która ma na celu wyłonić najlepszych pracowników spośród Gruzinów i Mołdawian.

Agencje dbają również o formalności związane z przyjazdem obcokrajowców i legalizacją zatrudnienia. Nie trzeba więc obawiać się o przepisy i regulacje, ponieważ agencja zajmie się nowym pracownikiem i ureguluje wszelkie kwestie, by wszystko było jasne zarówno dla pracownika, jak i firmy, która go zatrudnia.

Dlaczego warto zdecydować się na pracowników z Gruzji i Mołdawii?

Na rynku brakuje zarówno specjalistów, jak i pracowników fizycznych. Czasami znalezienie dobrego pracownika trwa wiele miesięcy i wydaje się nie mieć końca. W związku z tym coraz więcej firm poszukuje swoich przyszłych pracowników poza granicami naszego kraju. Zatrudnienie pracowników z Mołdawii i z Gruzji jest dobrym pomysłem, ponieważ są to osoby bliskie Polakom kulturowo oraz językowo. Dlatego adaptacja w nowym kraju przebiegnie prościej, niż w przypadku tych obcokrajowców z dalszych części świata. Osoby z Gruzji i Mołdawii charakteryzują się również wysokim zaangażowaniem i motywacją do pracy, co można usłyszeć z relacji wielu firm, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Są to również narody, w których kładzie się duży nacisk na wykształcenie i rozwój, dlatego znalezienie odpowiedniego specjalisty może okazać się prostsze i szybsze.

Podsumowanie

Rekrutacja pracowników to często wysokie koszty ze względu na czas ich trwania. Szybki wynajem pracowników pozwoli na ograniczenie kosztów poprzez skrócenie czasu rekrutacji i uzupełnienie braków kadrowych. Zlecenie tego zadania agencji ułatwi nam też selekcję i wszelkie formalności, które z pozoru mogą wydawać się dość skomplikowane i czasochłonne. Agencja zajmuje się pracownikami w wielu obszarach, dlatego firma nie musi martwić się o formalności i niejasności z tym związane.