Kupujemy strój na wf – jak wybrać odpowiedni?

W zdrowym ciele, zdrowy duch. To przysłowie zna praktycznie każdy z nas. Jednak aby uprawiać sport, trzeba się do tego dobrze przygotować. Dotyczy to także dzieci, które za moment rozpoczną swoje pierwsze lekcje wychowania fizycznego. Ważnym elementem lekcji WF jest dobór odpowiedniego stroju do ćwiczeń. Co może przydać się Twojemu dziecku na zajęcia ruchowe? Oto kilka podpowiedzi!

Strój na WF – najważniejsze części

Każdy strój na wf powinien składać się przede wszystkim z koszulki, spodenek, butów sportowych oraz skarpet. Niektóre szkoły dają rodzicom dokładne wytyczne dotyczące stroju sportowego. Jeśli jednak w regulaminie placówki edukacyjnej nie zostało napisane, że ma to być zwykła biała koszulka oraz ciemne szorty, to można dobrać inne modele ubrań. Warto w takim wypadku dać dziecku możliwość samodzielnego wyboru koloru bądź wzoru. Komplet na WF, który przypadł maluchowi do gustu, może okazać się idealną zachętą do ćwiczeń.

Koszulka na WF – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strój na wf dla dziewczynki bądź chłopca musi składać się przede wszystkim z lekkiej, oddychającej koszulki. Jeśli kupujesz T-shirt, zwróć szczególną uwagę na skład tkaniny. Warto kupić modele wykonane z bawełny lub innego oddychającego materiału. Często koszulki na WF mają domieszki innych włókien, na przykład poliestru, elastanu czy poliamidu. Taki skład jest idealny podczas zajęć ruchowych, pochłania bowiem wilgoć, jaką wytwarza organizm podczas wysiłku fizycznego. Warto przy tym zaznaczyć, że chociaż pot został w jakimś stopniu pochłonięty, to koszulka nie staje się mokra i nie przykleja się do ciała.

A jaki fason koszulki będzie najlepszy? T-shirt na WF nie może być ani za bardzo obcisły, ani luźny. W obu przypadkach będzie krępować ruchy ucznia, który zamiast skupić się na grze z rówieśnikami, będzie cały czas poprawiał strój. Liczy się przede wszystkim wygoda. Koszulki na WF najczęściej mają krótkie rękawy.

W ofercie sklepów znajdziemy ciekawe modele tak zwanych koszulek funkcjonalnych. Są to specjalne ubrania sportowe uszyte z nowoczesnych tkanin. Materiały te szybko oddają wilgoć, przy czym nie nasiąkają potem. Dzięki temu nawet po dwóch godzinach lekcji wychowania fizycznego dziecko nie będzie odczuwało dyskomfortu.

Szorty na WF

Kolejny element stroju na WF to szorty, które nie mogą krępować ruchów. Zbyt obcisłe modele mogą uniemożliwiać na przykład zrobienie wykroku. W przypadku spodenek rodzice mają dość szeroki wybór: od spodni dresowych, po leginsy czy dobrze wykrojone szorty. Każdy z wymienionych modeli powinien mieć gumkę. Lepiej unikać spodni zapinanych na zamek, który może się wbijać w ciało podczas ćwiczeń. Spodenki nie mogą być też w pasie zbyt szerokie, ponieważ w czasie biegu mogą spaść, co nie będzie najprzyjemniejszym wspomnieniem z lekcji wychowania fizycznego.

Wygodne buty sportowe

Kompletując strój na wf, nie można zapomnieć o wygodnych butach sportowych. Obuwie musi być odpowiednio wyprofilowane. Pamiętajmy, że stopa dziecka cały czas się rozwija. Źle dobrane buty mogą zaszkodzić kręgosłupowi. Szkoły z reguły wymagają butów, które nie będą brudzić parkietu na sali gimnastycznej, dlatego najlepiej kupić model z białą podeszwą.

Istotne jest również, aby podeszwa zapewniała odpowiednią przyczepność do podłogi. Nie może być zatem za śliska. Trochę tańszą alternatywą dla profesjonalnych butów sportowych będą trampki. Niezależnie od tego, jakie obuwie wybierzemy, sprawdźmy, czy ma odpowiedni rozmiar. Za małe buty będą uwierać, a za duże spadać.

Przydatne akcesoria

Kolejne przydatne akcesoria na lekcje wychowania fizycznego to skarpety oraz bluza bądź polar. Skarpetki powinny być uszyte z lekkiego materiału. Bluza przyda się podczas zajęć prowadzonych na boisku szkolnym. W przypadku małych dzieci warto także kupić worki na WF oraz worki na obuwie. Dzięki nim dziecko będzie mogło cały strój spakować w jedno miejsce.

Oczywiście strój na WF dla chłopca będzie się różnił od tego, który wybierze sobie dziewczynka. Warto jednak zainwestować w profesjonalny komplet ubrań, który zapewni dziecku komfort niezbędny do tego, aby mogło w pełni skupić się na ćwiczeniach. Wszystkie elementy sportowej wyprawki w atrakcyjnych cenach dostarcza https://sklepiguana.pl.

Źródło zdjęć: shutterstock.com