Do czego pasuje złoty łańcuszek?

Złoty łańcuszek to jeden z popularnych elementów biżuteryjnych. Szczególnie chętnie sięgają po nie przedstawicielki płci pięknej. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego łańcuszka, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Należałoby także zastanowić się nad tym, do jakich elementów garderoby będzie on najlepiej pasował.

Czym kierować się przy wyborze złotego łańcuszka?

Przy wyborze złotego łańcuszka należy zwrócić uwagę na rozmaite kryteria. W przeciwnym razie raczej nie będziemy zadowoleni z tego rodzaju biżuterii. Na pewno należy zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć łańcuszek wykonany ze złota, czy też wystarczy nam biżuteria pozłacana. Można także postawić na łańcuszek, który posiada jedynie złoty kolor.

Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji oraz od ceny, którą jesteśmy gotowi zapłacić. Należy zastanowić się także nad tym, czy interesuje nas łańcuszek z grubym, czy też może z cienkim splotem. Warto przyjrzeć się także ewentualnym zawieszkom. Możemy postawić na tę z motywem kwiatowym bądź zwierzęcym. W tej kwestii także warto brać pod uwagę swoje własne upodobania. Jeżeli nade wszystko staramy się podążać za modą, zapoznajmy się z bieżącymi trendami. Przeglądajmy inspiracje na blogach modowych, jak również obserwujmy stylizacje kobiet na ulicach. 

Złoty łańcuszek w eleganckich stylizacjach 

Złote łańcuszki świetnie będą pasowały do eleganckich stylizacji. Stanowią idealne ich uzupełnienie. Subtelny łańcuszek o delikatnym splocie będzie wspaniałą ozdobą szyi, jeśli zdecydujemy się włożyć sukienkę z głębszym dekoltem. Tego rodzaju biżuteria doskonale będzie pasowała zarówno do klasycznej małej czarnej, jak i do sukienki w kolorze czerwonym. Śmiało można zestawić ją również z kreacją barwy beżowej, granatowej czy zielonej. Tak naprawdę nie ma koloru, w zestawieniu z którym złoto prezentowałoby się niekorzystnie. Łańcuszek wykonany z tego szlachetnego kruszcu idealnie nada się także do garsonek oraz do spodni i klasycznej białej koszuli. 

A może stylizacja na luzie?

Nikt nie powiedział, że złote łańcuszki pasują tylko i wyłącznie do eleganckich stylizacji. Równie dobrze można je zestawiać ze sportowymi elementami garderoby. Mowa tu chociażby o jeansach, jak również o bojówkach. Złota biżuteria będzie także idealnym dodatkiem do bluzki zestawionej ze sztruksową spódniczką i trampkami. Tak naprawdę, możemy zestawiać ją z czymkolwiek chcemy.

Warto zastanowić się nad tym, czy złoty łańcuszek ma być naszą jedyną ozdobą, czy też nie. Jeżeli postawimy zarówno na łańcuszek, jak i na kolczyki, nasza stylizacja będzie prezentowała się raczej elegancko. Wydaje się więc, że na co dzień lepiej jest postawić tylko i wyłącznie na łańcuszek. Jeżeli jednak lubimy wyróżniać się z tłumu także w zwyczajnych okolicznościach, możemy zdecydować się na zestawienie łańcuszka z kolczykami ze złota bądź bransoletką. Dobór biżuterii w dużej mierze zależy bowiem od naszych osobistych upodobań. Niektóre kobiety nade wszystko cenią sobie oryginalne rozwiązania.