Czym charakteryzuje się biżuteria w stylu boho?

czym cechuje się styl boho

Biżuteria może być wykonana w dowolnym stylu, pasując do określonych ubrań i okoliczności. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się akcesoria boho, które prezentują się bardzo delikatnie i komponują się idealnie z letnimi stylizacjami. Czym dokładnie cechuje się taka biżuteria? Z czym nosić kolczyki, bransoletki czy naszyjniki wykonane w stylu boho?

Czym cechuje się styl boho?

Biżuteria w stylu boho nawiązuje do mody hippisowskiej. Z tego powodu w przypadku takich produktów niezwykle często pojawiają się wyraziste kolory, naturalne materiały czy zwiewne elementy w postaci piórek bądź sznureczków. Ta biżuteria jest niezwykle fantazyjna, a jednocześnie oryginalna i wygodna. Komponuje się idealnie z luźnymi stylizacjami, tak kochanymi w trakcie lata. Biżuterię w stylu boho znajdziesz m.in. w sklepie Colibra.

W stylu boho króluje kilka rozwiązań – kolorowe elementy, błyszczące wykończenie czy naturalne materiały. Wiele z nich nawiązuje do wzorów etnicznych. Na naszyjnikach, kolczykach i bransoletkach niezwykle często pojawiają się np. łapacze snów. W cenie są też wszelkie wzory roślinne, koronki, muszelki czy ażurowe dodatki. Biżuteria w stylu boho może więc wyglądać na wiele różnych sposobów. Wspólną cechą wyrobów tego typu jest jednak typowo letni charakter nawiązujący do kultury Indian oraz letniego klimatu.

Z czym nosić biżuterię w stylu boho?

Biżuteria w stylu boho jest zwiewna i często bardzo kolorowa. Z tego powodu może podkreślić bazowe stylizacje, które komponują się doskonale z wieloma akcesoriami. To doskonały wybór również w zestawieniu ze zwiewnymi, białymi sukienkami czy narzutkami. Biżuteria w stylu boho najlepiej sprawdza się latem, kiedy to luźny wygląd jest w cenie. Dodatki tego typu komponują się świetnie z panującą słoneczną atmosferą. Podkreślają naturalną urodę i nawiązują do letniego ciepła. Z tego powodu wielu osobom kojarzą się one z wakacyjnymi wyjazdami.

Biżuteria boho doskonale nadaje się również na specjalne okazje. Sprawdzi się np. jako dodatek do stylizacji na wieczór panieński.

Biżuterię w stylu boho najlepiej nosić latem, ale niektóre modele sprawdzą się też w trakcie nieco chłodniejszych miesięcy. Najważniejsze jest odpowiednie komponowanie poszczególnych elementów garderoby. Niektóre modele bazują wyłącznie na złocie i srebrze, podczas gdy inne składają się z kolorowych koralików czy piórek. Są strzałem w dziesiątkę w połączeniu z ubraniami typu oversize, ponieważ oba elementy łączy luźny, swobodny charakter.