Zalety skromnego przyjęcia weselnego

zalety skromnego obiadu weselnego

Ślub to zdecydowanie jeden z najważniejszych dni w życiu, w związku z czym należy koniecznie zadbać o jego wyjątkową oprawę. Chociaż popularnością wciąż cieszą się duże wesela, coraz więcej Młodych Par decyduje się na kameralną uroczystość, która również pozwala im w odpowiedniej atmosferze świętować złożenie małżeńskiej przysięgi. Oto lista najważniejszych zalet niewielkich przyjęć weselnych.

Najważniejsze plusy kameralnych ślubów

Przygotowane z rozmachem imprezy ślubne zdecydowanie zostają w pamięci gości na długo, lecz organizacja takich wydarzeń jest dla Młodych Par trudna pod wieloma względami. Problem mogą stanowić zwłaszcza spore wydatki – wynajęcie przestronnej sali weselnej, opłacenie posiłków, a często także zapewnienie noclegów to poważne koszty. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy nowożeńcy dobrze czują się jako główni bohaterowie hucznego przyjęcia. Podczas dużych wesel świeżo upieczeni małżonkowie nie mają czasu na nacieszenie się sobą i zarazem są zestresowani tym, że cała uwaga gości jest skupiona właśnie na nich. Przede wszystkim z tych dwóch powodów wzrasta zainteresowanie kameralnymi uroczystościami.

Mniejsze wesela częściej są w zasięgu możliwości finansowych narzeczonych, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe, wspólne życie – zadłużanie się tylko po to, by zorganizować wystawny ślub nigdy nie jest najlepszym pomysłem. Poza tym skromne, ale eleganckie przyjęcia upływają w spokojnej, rodzinnej atmosferze, sprzyjającej celebrowaniu tego szczególnego dnia – Młoda Para może poczuć się swobodnie i skupić na sobie. Na takie uroczystości zaproszenia otrzymują zazwyczaj tylko najbliżsi, dzięki czemu nie trzeba martwić się też weselnymi zasadami savoir-vivre’u związanymi z koniecznością zapraszania na ślub każdego krewnego.

Gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne?

Małemu przyjęciu ślubnemu można nadać dowolny charakter: od boho, poprzez vintage, po glamour – miejsce, w którym uroczystość zostanie zorganizowana, powinno korespondować z danym motywem przewodnim. Pary ceniące klasyczną elegancję najczęściej wybierają luksusowe restauracje znajdujące się przy hotelach. Nowoczesne obiekty hotelarskie dysponują rozbudowanym zapleczem gastronomicznym, a dodatkowo zapewniają zarówno nowożeńcom, jak i gościom komfortowe noclegi.

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska doradza: Niewielkie przyjęcia weselne nie muszą niczym ustępować hucznym imprezom – podczas kameralnych uroczystości też można zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną i ciekawe atrakcje, np. stół z regionalnymi potrawami czy dostęp do baru z drinkami. Zabawa również może trwać do białego rana, a po jej zakończeniu i odpoczynku w wygodnych pokojach warto zorganizować dla gości możliwość zregenerowania sił w hotelowym SPA.

Grono zwolenników skromnych przyjęć ślubnych stale się powiększa. Świętowanie tego ważnego dnia w towarzystwie najbliższych to wspaniałe doświadczenie, które z pewnością zamieni się w cenne, wzruszające wspomnienie na całe życie.