Peru zwiedzanie z biurem podróży.

Peru to zróżnicowane spektrum krajobrazów. Oszałamia swoją kolonialną architekturą, zachwyca tajemnicami, podczas poszukiwania starożytnych miejsc Inków i pielgrzymki do Machu Picchu. Peru kusi ludzi swoją nietkniętą przyrodą i zapierającymi dech w piersiach widokami. To wszystko można otrzymać z podróży do tego jeszcze stosunkowo nie tak popularnego państwa w Ameryce Południowej. Przedstawiamy teraz najciekawsze punkty, które warto odwiedzić w tym magicznym miejscu.

Machu Picchu

Peru – zwiedzanie warto rozpocząć od najbardziej charakterystycznego miejsca – Machu Picchu. Wielka forteca w chmurach, arcydzieło Inków, andyjska cytadela rywalizująca ze wszystkimi innymi najwspanialszymi zabytkami świata. Na wyjazd warto wybrać się z biurem podróży, które weźmie na siebie obowiązek organizacji całego wyjazdu. Wracając do majestatycznej budowli, znajduje się ona na wysokości 2400 metrów na spiczastych grzbietach nad krętą rzeką Urubamba; klejnot kultowej Świętej Doliny, do którego można dostać się tylko pieszo. Nie jest to krótka droga, jednak otaczające trasę rustykalne peruwiańskie miasteczka i oferując zapierające dech w piersiach widoki Andów, zdecydowanie to wynagradzają.

Nagle pojawia się główna nagroda: chwalebna budowla szeregowych domów i świątyń, rozpadające się ołtarze i rzeźby animistów, drapowane dramatycznie między lasami chmur i sączącą się prekolumbijską historią z każdego z jej pękniętych i zwietrzałych szczytów.

Lima

Lima rozciąga się nad peruwiańską równiną przybrzeżną i jest prawdziwą mozaiką połączenia nowego i starego porządku. To miejsce, w którym eleganckie pozostałości kolonialnej przeszłości ocierają się o starożytne ruiny; gdzie 500-letnie relikty zaopatrują sale muzealne w pobliżu tętniących życiem knajpek z południowymi Amerykanami ceviche i Pisco sours. Pomiędzy ulicami Miraflores i Barranco, gdzie zazwyczaj czas spędzają turyści, można znaleźć niemal nieograniczone możliwości nocnej zabawy. Nie wolno również zapomnieć o plażach, które biegną wzdłuż wybrzeża na północ i południe miasta, zalanych przez surferów w Cabo Blanco, plażowiczów w Vichayito i miłośników koktajli w Los Pocitas.

Puno

Puno rozluźnione i zrelaksowane, biegnące wzdłuż brzegów jeziora Titicaca, to prawdziwa gratka dla osób spragnionych odpoczynku. Z kaskadowymi Barrosami bryłowych budynków i zakurzonych ulic może nie wyglądać na taki skarb, ale losy i atrakcje Puno są na wodzie, a nie na lądzie. Rejsy statkiem w Puno cieszą się ogromną popularnością, zabierając turystów do takich miejsc jak Amantami, z jej ziemskimi farmerami Quechua i rozpadającymi się prekolumbijskimi świątyniami, lub do Uros i jego kultowymi trzcinowymi wioskami. Możliwe są również wycieczki do Boliwii i na wyspę Isla del Sol (w końcu jest to najwyższa na świecie zatoka żeglowna). Samo Puno charakteryzuje się również tym, że oferuje bardzo wiele tanich i dobrej jakości pensjonatów oraz hoteli.

Cusco

Dawne epicentrum władzy Inków w obu Amerykach jest teraz prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym, oferującym wszystko, od wspaniałych hiszpańskich kościołów po rozpadające się pozostałości dawnych prekolumbijskich mistrzów architektury. Z wiekiem peruwiańskiej przeszłości ukrytej pod tętniącymi życiem ulicami miasta, łatwo jest zrozumieć, dlaczego jest to tak popularny punkt na liście podróżników. Wystarczy spojrzeć na bielone domki Barrio de San Blas, zalane skarbami Inków Plaza de Armas, gdzie pod barokowym majestatem Bazyliki Wniebowzięcia NMP wznoszą się i opadają andaluzyjskie arkady.

Urubamba (Święta Dolina )

Urubamba, położona między zielonymi stokami i lasami chmur w odwiedzanej Świętej Dolinie Inków, jest bramą do niektórych z najbardziej popularnych miejsc w Peru. W mieście ulice są pełne wszystkiego, od eleganckich hoteli po ziemskie pensjonaty, gringos i spacerowiczów świeżo po szlaku Inków przepływających między barami i Plaza de Armas. Jest to jedna z najlepszych baz do odkrywania różnych starożytnych miejsc, niezależnie od tego, czy dla nas oznacza to maszerowanie do wysokości Machu Picchu, uderzanie w rolnicze tarasy Tipon, poszukiwanie tajemniczych ruin Choquequirao, czy cieszenie się ekoturystyką w kulturowej części miasta.

Wakacje w Peru

Wyjazd do Peru może być naprawdę doskonałym pomysłem, dla wszystkich osób spragnionych nieco bardziej osobliwymi doświadczeniami niż tylko całodzienne wylegiwanie się na plaży w hotelu z All-Inclusive. Nie oznacza to oczywiście, że podczas peruwiańskich wakacji nie da się odpocząć- wręcz przeciwnie. Połączenie odpoczynku z Peru zwiedzanie to doskonały sposób na naładowanie baterii przed następującym po wakacjach powrotem do pracy. Przeglądając Peru atrakcje, można mieć wrażenie jakby przeglądało się listę najwspanialszych cudów przyrodniczych i architektonicznych całego świata, podczas gdy dotyczy to tylko państwa położonego w bliskim dostępie do gór Andy.