Dlaczego internetowa telewizja jest lepsza od telewizji cyfrowej? Poznaj 5 powodów.

Trudno wyobrazić sobie brak połączenia z Internetem. Poniekąd codzienne serfowanie stało się niejako dla nas rutyną. Zalet Internetu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, zatem jak nietrudno się również domyślić internetowa telewizja zaczyna gruntować swoją pozycję i powoli wypiera telewizję cyfrową. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 powodów, dlaczego telewizja internetowa jest zwyczajnie lepsza.

Powód numer 1: łatwość podłączenia ma niebagatelne znaczenie

Każdy kto kiedykolwiek decydował się na instalacje telewizji wie, że ten proces nie jest ani łatwy, ani przyjemny, ani też tani. Otóż samo czekanie na montera może doprowadzić do szewskiej pasji, ale to jeszcze nic. Gdy dochodzi do prac często okazuje się, że zabrakło kabla, a że za kabel trzeba zapłacić z własnej kieszeni to rachunek rośnie i rośnie. O ile mieszkasz w bloku to sam czas instalacji może nie być aż tak długi, ale w domu jednorodzinnym okazuje się, że jest bardzo długi. Swoją drogą bywają sytuacje, że musisz monterowi pomóc, bo w innym przypadku jego praca będzie trwała przynajmniej 3 dni, a na takie coś chyba nikt z nas nie ma czasu. Sytuacja jest z goła inna w przypadku internetowej telewizji. Wystarczy mieć dostęp do sieci, a przecież kto go nie ma i wykupiony pakiet, a resztę można streścić w słowach „rach ciach” i gotowe, a co także ważne możesz wykonać to samodzielnie, nie potrzebujesz też żadnego dodatkowego okablowania. Czy może być jeszcze lepiej?

Powód numer 2 : ccc, czyli cena czyni cuda

Bądźmy szczerzy kto z nas nie zwraca uwagi na cenę? Oszczędność jest zawsze dobrze widziana, a skoro tak, to dlaczego przepłacać? Warto zauważyć, że telewizja internetowa w większości przypadków jest zdecydowanie tańsza od tej cyfrowej. Skoro cena jest naprawdę konkurencyjna to znaczy, że to najlepszy wybór. Warto oczywiście dokładnie porównać oferty, jednak już teraz zdradzimy Wam, że nawet po kątem finansowym to się zdecydowanie bardziej opłaca, a zaoszczędzone pieniądze zawsze możecie wrzucać do rodzinnej skarbonki. Gwarantujemy Wam, że nazbieracie całkiem fajną sumkę.

Powód numer 3 : ulubione filmy, seriale i programy możesz obejrzeć jeszcze raz lub od początku, gdy zacząłeś w trakcie

Chyba każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, że z niecierpliwością oczekiwałeś na ostatni odcinek sezonu swojego ulubionego serialu. Ale jak na pecha szef kazał zostać te kilka minut dłużej w pracy i niestety dotarłeś na samą końcówkę. Wtedy pozostawało czekać tylko na powtórkę, tym bardziej jeżeli nie posiadasz nagrywarki, która swoją drogą też nie jest tania. A dobra telewizja internetowa zdecydowanie niweluje ten problem. Otóż ulubione filmy, seriale i programy możesz obejrzeć jeszcze raz lub od początku, nawet gdy zacząłeś w trakcie, czy się spóźniłeś. Nie musisz czekać na żadne powtórki.

Powód numer 4 : szeroki wybór to podstawa

Nie odkryjemy Ameryki jeżeli stwierdzimy, że wybór programów też jest ważny. Oczywiście telewizja internetowa daje nam zdecydowanie większy wybór i to dużo większy. Nie musisz ciągle oglądać amerykańskich seriali, możesz zdecydować się na kino europejskie np. szwedzkie, które niewątpliwie poszerzy twoje horyzonty. Ponadto masz też dostęp do większej ilości filmów i zdecydowanie wcześniej możesz zobaczyć produkcje kinowe, a na święta nie będziesz znowu musieć oglądać „Kevin sam w domu”.

Powód numer 5: rozrywka i nauka

Telewizja daje rozrywkę, ale powinna też edukować. Oczywiście jak nietrudno się domyślić telewizja internetowa sprawdza się na tym polu zdecydowanie lepiej. Dzięki szerokiemu wyborowi programów z innych zakątków świata możesz poznać inne kultury, a jednocześnie samemu decydujesz czy chcesz oglądać film z lektorem, czy napisami, co pozwoli ci także poćwiczyć język angielski, czy nawet nauczyć się innego języka. W przypadku telewizji cyfrowej często nie masz takich możliwości.

Niewątpliwie telewizja internetowa ma zdecydowanie więcej zalet od tej cyfrowej. Jest tańsza, oferuje szerszy wybór programów i możesz oglądać swoje ulubione serialne, czy filmy zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę. Masz też dostęp do produkcji wysokich lotów, takich, których nie zobaczyć w zwykłej telewizji.