Jak zezłomować samochód?

Złomowanie pojazdu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów, które nie nadają się do już do dalszej jazdy lub koszt naprawy takiego auta przewyższa możliwości kierowcy. Dlatego wiele osób decyduje się, aby swój uszkodzony lub stary samochód oddać do skupu, gdzie przyjmują każdy rodzaj auta, niezależnie od marki i modelu. Jeśli masz problem z samodzielną sprzedażą swojego pojazdu, wybierz skup aut. W jaki sposób zatem odbywa się złomowanie auta? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, aby móc dowiedzieć się, jak wygląda złomowanie samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

W jaki sposób zezłomować samochód?

Przed zdecydowaniem się na złomowanie samochodu warto skontaktować się z danym skupem lub sprawdzić w Internecie, czy przeprowadza taką usługę. Ponadto skup, który zajmuje się złomowaniem, musi mieć specjalne upoważnienie, które będzie pozwalało na wydawanie specjalnych zaświadczeń, potrzebnych do wyrejestrowania samochodu w urzędzie.

Sprawdź, jakie samochody przyjmuje skup

Zawsze przed złomowaniem pojazdu należy sprawdzić, jakie samochody przyjmuje skup oraz na jakich zasadach, czy nie tyczy się to dodatkowych opłat. Niekiedy jesteśmy zmuszeni do ponoszenia opłat za brakujące kilogramy. Sprawdź, przed złomowaniem, czy w danym skupie istnieją jakieś przesłanki mówiące o ponoszeniu dodatkowych opłat. Jednak większość skupów aut przyjmuje praktycznie każdy rodzaj pojazdu, niezależnie od jego rocznika, koloru czy przebiegu. Dlatego zdecydowanie warto przeglądać oferowane usługi przez dany skup.

Gdy już podejmiesz decyzję, z jakiego skupu skorzystać możesz skontaktować się z daną firmą zarówno osobiście, jak i telefonicznie. Obecnie wiele skupów umożliwia kontakt poprzez specjalny formularz kontaktowy na swojej stronie, gdzie od razu otrzymamy również wycenę za złomowanie czy skup pojazdu.

Dokumenty zabierz ze sobą

Z pewnością na stronie danego skupu, z których usług chcesz skorzystać, otrzymasz niezbędne informacje na temat niezbędnych dokumentów, potrzebnych na miejscu. Oczywiście przede wszystkim musisz mieć ze sobą dowód rejestracyjny. Niekiedy przyda się umowa kupna-sprzedaży, jeśli samochód został niedawno zakupiony. Gdy pojazd zarejestrowany jest na firmę, potrzebny będzie wpis do ewidencji działalności gospodarczej i upoważnienie do zezłomowania dla osoby, która tego dokonuje. W przypadku, gdy pojazd posiada współwłaściciela, potrzebne będzie pisemne oświadczenie, że druga osoba nie może się stawić osobiście.

Po zezłomowaniu pojazdu otrzymasz natomiast zaświadczenie o przyjęciu samochodu do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważniony dowód rejestracyjny, dokument potwierdzający unieważnienie tablic rejestracyjnych, tablice rejestracyjne oraz unieważnioną kartę pojazdu. Z tymi dokumentami udasz się do Wydziału Komunikacji w urzędzie celem wyrejestrowania pojazdu. W większości przypadkach masz na to około 30 dni od daty zezłomowania pojazdu.

Gdzie szukać skupu aut w województwie mazowieckim?

Posiadasz samochód i szukasz odpowiedniego skupu na terenie województwa mazowieckiego, gdzie mógłbyś zezłomować swój pojazd? Z pewnością w Internecie znajdziesz wiele informacji na temat tego, który ze skupów jest najlepszy. Obecnie możesz wybrać firmę nawet ze swojej najbliższej okolicy jak https://kupiewszystkieauta.pl/skup-aut-pultusk/, a wystarczy, że wpiszesz swoje miasto lub Warszawę – natychmiast otrzymasz odpowiedź o najlepszych skupach aut w okolicy, które zajmują się sprzedażą starych pojazdów i złomowaniem.

Chcesz oddać pojazd w Wyszkowie? https://kupiewszystkieauta.pl/skup-aut-wyszkow/ jest właśnie dla Ciebie! Możesz powierzyć im swój samochód niezależnie od stanu. Działają w Warszawie, ale obsługują również klientów z miejscowości w całym województwie.

źródło zdjęcia: freepik.com