Ogrzewanie domu nie musi być drogie! Już teraz wymień piec na kocioł gazowy

Coraz mroźniejsze dni i noce pokazują nam jak ważne jest odpowiednie dobranie systemu grzewczego w domu. Długo utrzymujące się mrozy to konieczność intensywniejszego ogrzewania naszych czterech kątów. To natomiast przekłada się na większe koszty finansowe. Każdy z nas wolałby znaleźć sposób na to, by płacić mniej za ogrzewanie, a przy okazji cieszyć się komfortem cieplnym. Bezkonkurencyjnym rozwiązaniem jest w tym przypadku nowoczesny kocioł gazowy! Jakie może nam dać korzyści? Warto przeczytać!

Kotły na gaz to jedne z najpopularniejszych urządzeń grzewczych wybieranych w naszym kraju. Z racji ceny kotła, wygody i kosztów ogrzewania kotły gazowe są bezapelacyjnie w czołówce sprzedawanych urządzeń grzewczych. Dla porównania, koszty ogrzewania gazem mogą być niższe nawet o kilka tysięcy złotych rocznie w porównaniu do ogrzewania elektrycznego czy olejem opałowym. Poza niższymi kosztami (co przy obecnej wysokiej inflacji i rosnących cenach ma coraz większe znaczenie) ogromnym atutem kotłów gazowych jest ich bezobsługowość. Raz włączony nie wymaga od nas żadnej pracy, nie musimy gromadzić opału, który potrafi zajmować sporo miejsca czy zajmować się uciążliwym czyszczeniem brudnego pieca. Kocioł gazowy to z pewnością komfortowe urządzenie pozwalające nam cieszyć się ciepłem w domu bez zbędnej pracy.

Kocioł pelletowy – uzyskaj dotację na zakup i ciesz się niskimi kosztami ogrzewania

Bez wątpienia kotły gazowe to najlepszy wybór w miejscach gdzie gaz jest dostępny. Co mamy jednak zrobić gdy nie mamy możliwości podłączenia się do sieci gazowej? Tu najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja kotła pelletowego bądź kotła na ekogroszek. Oba te urządzenia spełniają rygorystyczne normy 5 klasy i Ecodesign dzięki czemu są ekologiczne. Zarówno kocioł na ekogroszek, jak i piec pelletowy są łatwe w obsłudze i nie wymagają od nas dużo pracy jak w przypadku pieców starego typu. Obecnie produkowane kotły na pellet i na ekogroszek to nowoczesne urządzenia posiadające liczne zabezpieczenia dzięki czemu są bardzo bezpieczne. Jedną z ważniejszych informacji jest fakt, że przy wymianie starego kotła na kocioł na pellet możemy skorzystać z dofinansowania w ramach programu “Czyste powietrze”.

Kocioł gazowy – wygoda, niskie rachunki i możliwość dotacji!

Zarówno kotły gazowe, jak i kotły na pellet i ekogroszek to bardzo wygodne i ekonomiczne ogrzewanie. W zależności od naszych potrzeb często można rozbudować automatykę kotłów i ustawić sterowanie zdalne na przykład za pomocą smartfona. Istotną informacją, co było już wspomniane wcześniej, jest fakt, że w ramach programu “Czyste powietrze” można uzyskać wysoką dotację na wymianę starego kotła. Urzędnicy zachęcają przede wszystkim do wymiany na kondensacyjny kocioł gazowy, ale jak najbardziej akceptują również ekologiczne kotły na ekogroszek czy piece pelletowe. Chcąc zainstalować nowy kocioł warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych polskich firm mających długoletnie doświadczenie w branży grzewczej. Pomogą nam dobrać odpowiedni kocioł i jego moc, zajmą się montażem i uruchomieniem, a nam przyjdzie już tylko cieszyć się ciepłem i wygodą! Przykładowe rozwiązania można znaleźć na stronie www.defro.pl .