Sposoby depilacji – który wybrać?

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych – obecnie stanowi standard. Do wyboru jest kilka rodzajów depilacji – warto wiedzieć, jakie dają one efekty i zdecydować, który będzie odpowiedni dla nas – depilacja maszynką, laserem, a może wosk do depilacji? Garść porad znajdziesz poniżej.

Ile kobiet, tyle opinii na temat poszczególnych metod depilacji. Każda z nas ma ulubiony sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Jeśli też macie szereg wątpliwości, pomożemy Wam obiektywnie wybrać tę najlepszą i skuteczną.

Depilator elektryczny

Usuwanie włosków maszynką to prosty i szybki zabieg, który można wykonać w domu. Jednak efekt utrzymuje się stosunkowo krótko i szybko należy powtórzyć zabieg, co zabiera w tygodniu sporo czasu. Depilatory są używane od wielu lat, ale są nieustannie ulepszane. Mimo to nie jest to metoda dobra dla wszystkich.

Depilator wyposażony jest w ostrza, które łapią włos i wyrywają go wraz z cebulką. Końcówki są w różnym kształcie, zależnie od modelu – to ważny element urządzenia, gdyż wpływa na komfort i stopień dyskomfortu podczas golenia. Poza tym częste golenie wysusza skórę i prowadzi do licznych podrażnień.

Pasta cukrowa do depilacji

Pasta cukrowa staje się coraz popularniejsza! Na Bliskim Wschodzie znana jest od stuleci jako halaweh. Dziś jest to specjalna masa, która składa się z cukru, soku z cytryny i ziół łagodzących. Można kupić gotowy, idealnie skomponowany, produkt, ale też zrobić ją samodzielnie w domu. Efekt utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Co ważne, to dobra metoda dla alergików i osób cierpiących z powodu pękających naczynek, żylaków itd.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem może wywołać duży dyskomfort – wymaga doświadczenia i wprawy, ale za to efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Możesz wybrać wosk do depilacji w puszce, gdyż jest najwygodniejszy w użyciu.

Jeśli masz okres, nie wykonuj wtedy zabiegu, gdyż skóra jest delikatna i podatna na podrażnienia. Odradzany jest też osobom o wrażliwej skórze, cierpiącym na żylaki, pękające naczynka krwionośne itd.

Depilacja laserowa

To jedna z dwóch bardzo popularnych i skutecznych metod usuwania włosków, uchodząca za niemal idealną. Efekty są świetne, ale trzeba przygotować się na szereg niedogodności – zabieg ten jest kosztowny i czasochłonny, a dodatkowo niesie ze sobą także ryzyko podrażnień.

Można ją wykonać niemal na każdej części ciała, m.in. nogach, bikini, pachach itd. Aby usunąć włoski z wybranej partii ciała, zwykle wystarczy pięć zabiegów, czyli jedna seria, gdyż włoski są usuwane z cebulkami, czyli nie odrastają. Jeśli obawiasz się bólu, przed zabiegiem możesz posmarować wybrane części ciała maścią, która zmniejszy dyskomfort do minimum.