Powitaj wiosnę i lato bez przebarwień na twarzy

Twarz jest naszą wizytówką. To na nią zwracamy uwagę przy pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem. Nie dziwi więc fakt, że do jej wyglądu przywiązujemy dużą wagę. Zadbana skóra o jednolitym kolorycie potrafi dodać pewności siebie i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Co jednak, kiedy wraz z nadejściem słonecznych dni pojawiają się na niej nieestetyczne plamy? Czy można sobie z nimi jakoś poradzić? Przeczytaj nasz artykuł i powitaj wiosnę i lato bez przebarwień na twarzy.

Niektóre przyczyny powstawania przebarwień

Przebarwienia na twarzy to problem natury estetycznej, który może pojawić się niezależnie od fototypu skóry. Przyczyn jego występowania może być kilka. Pierwszą z nich są zmiany hormonalne, zarówno związane z ciążą, jak i przyjmowaniem antykoncepcji. Dość często powstanie przebarwień ma związek także z wiekiem oraz może mieć podłoże genetyczne. Warto także wiedzieć, że problem mogą nasilać leki i zioła o działaniu fotouczulającym, a nawet stosowanie niektórych kosmetyków czy perfum bezpośrednio na skórę.

Jeśli przebarwienia na skórze nie mają podłoża chorobowego, co także niekiedy może się zdarzyć, nie są one w żaden sposób niebezpieczne. Znacząco wpływają jednak na wygląd i dlatego też stale poszukuje się sposobów, które pomogą je zwalczyć.

Dlaczego przebarwienia na twarzy pojawiają się głównie wiosną i latem?

Wiele osób zauważa, że przebarwienia na twarzy pojawiają się głównie wiosną i latem. Wynika to z faktu, że najpowszechniejszą przyczyną tego zjawiska jest nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych.

W skórze występuje naturalny barwnik nazywany melaniną. U osób, które maja tendencje do powstawania przebarwień dochodzi do jej nadprodukcji. Jest to efekt obrony skóry, która chce stworzyć barierę przed słońcem. W normalnej sytuacji przejawia się to jedynie opalenizną. Jednak w przypadku nieprawidłowego działania melanocytów, może to skutkować pojawieniem się nieestetycznych brązowych plam różnej wielkości – przede wszystkim na twarzy i dekolcie.

Przebarwienia pojawiają się na skórze głównie wiosną i latem, ponieważ wtedy ekspozycja na działanie promieniowania UV jest największa. Sposobem, aby nie narazić się na plamy jest unikanie słońca, jednak na ogół jest to niemożliwe. Czy istnieje zatem jakaś inna metoda, pozwalająca korzystać z aktywności na świeżym powietrzu w słoneczne dni, a jednocześnie zadbać o jednolity wygląd skóry? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca pod warunkiem, że wybierze się odpowiednie kosmetyki na przebarwienia.

Czy kosmetyki na przebarwienia są skuteczne?

Na rynku dostępne są liczne kosmetyki na przebarwienia. Aby mieć jednak pewność, że będą one działały zgodnie z przeznaczeniem, warto sięgnąć po sprawdzone produkty, których skuteczność została wykazana w badaniach. Doskonałym przykładem są kosmetyki La Roche Posay z serii MELA B3. To sprawdzona gama przeciw przebarwieniom, która oferuje kompleksową pielęgnację. W jej skład wchodzi mikro-peelingujący żel oczyszczający, serum oraz korygujący krem ochronny z SPF 30. Wszystkie produkty swoją skuteczność zawdzięczają bogactwu składników, które doskonale radzą sobie z przebarwieniami. Na szczególną uwagę zasługuje Melasyl, który skutecznie redukuje plamy, ponieważ odpowiada za przechwytywanie nadmiaru melaniny, zanim doprowadzi ona do powstania nieestetycznych zmian.

Jeśli chcesz powitać wiosnę i lato bez przebarwień na twarzy i przez cały sezon cieszyć się jednolitym kolorem skóry, sięgnij po odpowiednią pielęgnację. Kosmetyki La Roche Posay z serii MELA B3 świetnie poradzą sobie z tym problemem. Nie tylko pomogą zapobiec przebarwieniom, ale także zredukują istniejące już plamy.