Top 5 idealnych prezentów dla aktywnych kobiet

Top 5 idealnych prezentów dla aktywnych kobiet

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Zatem to ostatni moment na znalezienie odpowiedniego prezentu. W dzisiejszym zestawieniu doradzimy Wam co kupić dla kobiet aktywnych, które niekoniecznie zachwycą się pudełkiem czekoladek. Najlepszym pomysłem dla miłośniczek aktywności fizycznej jest rower miejski. Nasze zestawienie będzie także pomocne dla tych, którzy szukają niebanalnego prezentu na urodziny.

Pomysł nr 1 : rower miejski to świetny prezent

Aktywność fizyczna obecnie jest w modzie, a ponadto doskonale wpływa na zdrowie. Dlatego, gdy chcemy kupić prezent dla aktywnej kobiety, to świetnym wyborem może być rower miejski. Wbrew pozorom rowery miejskie wcale nie są takie drogie i można zakupić naprawdę świetnie modele marki Cossack, za około 1200 zł. Wyróżniają się one nie tylko doskonałą estetyką ale również świetnymi parametrami technicznymi. Stylowe rowery miejskie są także bardzo wygodne i śmiało mogą zastąpić samochód jako środek transportu do pracy. Rowery miejskie wyposażone w koszyczek doskonale sprawdzą się również do przewożenia zakupów.

Pomysł nr 2: smartwatche – design i funkcjonalność

Klasyczne zegarki powoli przechodzą do lamusa, a obecnie wypierają je smartwatche. Dzięki temu, że posiadają wiele funkcji świetnie sprawdzą się podczas uprawiania aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze. Niektóre modele umożliwiają nawet pomiar tętna, czy odległości. Dzięki temu można planować kolejne treningi, jak również analizować te już odbyte. Można również dowiedzieć się, ile kalorii spaliło się podczas wysiłku. Smartwatche są także świetnym wyborem i w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo, np. podczas jazdy na rowerze, gdyż można przez nie rozmawiać niczym przez smartfona.

Pomysł nr 3: trenażer

Osoby aktywne i lubiące jazdę na rowerze chcą pozostawać w formie przez cały rok, niezależnie od panującej aury. Dlatego kolejnym pomysłem na prezent dla aktywnych kobiet może być trenażer. Pozwala on na bardziej efektywny trening niż w przypadku rowerka stacjonarnego, bowiem montuje się go do zwykłego roweru, na którym jeździ się przez większość roku, a przy treningu „na sucho” można ćwiczyć kondycję i zmieniać przerzutki, podobnie jak w czasie jazdy. Zaletą takiego gadżetu jest jego kompaktowy rozmiar, możliwość złożenia i schowania w dowolne miejsce.

Pomysł nr 4: dla miłośniczek adrenaliny

Wiele kobiet kocha adrenalinę zatem prezent może wywołać jej przypływ. Można zdecydować się na zakup vouchera na skok spadochronowy bądź skok na bungee. Taki prezent na Dzień Kobiet lub urodziny na pewno będzie zapamiętany na długo. Tutaj oczywiście konieczne jest przygotowanie kobiety na planowaną niespodziankę, aby odpowiednio się ubrała i nie założyła szpilek. To rozrywka, która pozwala poczuć wolność i niezapomniane emocje oraz oderwać się od codziennych trosk.

Pomysł nr 5: karnet na siłownię, basen lub zakup rolek

Karnet na siłownię może być świetnym pomysłem. Jednak tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy obdarowana kobieta na nią uczęszcza. W innym wypadku zdecydowanie odradzamy ten pomysł, gdyż może sugerować, że podarunek ma na celu zwrócenie uwagi na zbyt wysoką wagę, a to dla każdego obdarowującego może źle się skończyć, szczególnie gdy jest nim mężczyzna. Dobrym wyborem jest także karnet na basen. Jednak w tym przypadku sytuacja również wygląda podobnie. Warto także zastanowić się nad pomysłem na prezent, gdy budżet nie jest zbyt imponujący. W tym przypadku można postawić na zakup łyżworolek bądź wrotek i zabranie bliskiej osoby na tor. Warto jeszcze pomyśleć o bezpieczeństwie, zatem dobrym wyborem jest także zakup ochraniaczy na kolana czy łokcie, a także zakup kasku, który przyda się również w czasie jazdy na rowerze.

Pomysłów na prezent dla aktywnych kobiet może być naprawdę wiele. Dobrym wyborem jest zakup stylowych rowerów miejskich, szczególnie, że już niedługo rozpocznie się wiosna, zatem i sezon rowerowy. Rowery miejskie sprawdzą się wbrew pozorom nie tylko do jazdy po mieście, ale również podczas wycieczek poza miasto w gronie przyjaciół. To świetna rozrywka, a jednocześnie przysługa dla zdrowia.