Jak niskim kosztem umeblować mieszkanie?

Umeblowanie mieszkania zwykle pochłania spore środki finansowe, dlatego też wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, jak na tym etapie inwestycji nieco ograniczyć wydatki. Dobrym rozwiązaniem będą różnego typu wyprzedaże, podczas których kupimy meble taniej. Możemy także postawić na meble z drugiej ręki, które zwykle kosztują nawet o połowę mniej.

Kupowanie na wyprzedaży

Niemal każdy sklep z meblami organizuje okresowo różnego rodzaju akcje promocyjne, podczas których wybrane meble możemy kupić nawet do 70% taniej. Zazwyczaj wyprzedaże mają miejsce zimą oraz latem, jednak czasami zdarzają się również promocje międzysezonowe – choć rabaty nie są tak duże, warto się nimi zainteresować, jeśli z urządzeniem mieszkania nie możemy zbyt długo czekać. Wadą kupowania na wyprzedażach jest fakt, iż często do dyspozycji mamy jedynie modele powystawowe.

Co więcej, należy się pospieszyć, bowiem zwykle już po tygodniu najlepsze modele są sprzedane, pozostają więc jedynie takie, które nie cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Alternatywą dla kupowania mebli na wyprzedaży jest wybór nieco tańszych modeli, które dostępne są w sprzedaży przez cały czas. Ciekawym rozwiązaniem będą meble Polipol, a także Szynaka Meble, które dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. W razie potrzeby zakup mebli możemy rozłożyć na wygodne raty, które czasami są nieoprocentowane – spłacamy wtedy wyłącznie pożyczony kapitał, bez odsetek. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dużego budżetu na zakup mebli.

Meble z drugiej ręki?

Ciekawym rozwiązaniem, którym interesuje się coraz więcej właścicieli mieszkań, jest zakup mebli używanych, z drugiej ręki. Często ich stan techniczny jest bardzo dobry, natomiast wyglądem nie odbiegają one od tych, które można kupić w salonie. Zadbane, estetycznie wyglądające meble do domu można kupić nawet o połowę taniej, w stosunku do ceny wyjściowej. Meble używane kupimy na przykład poprzez portale ogłoszeniowe czy aukcyjne. Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem sprawdzić dokładnie ich stan techniczny, nie kierując się wyłącznie załączonym zdjęciem czy opisem. Coraz większą popularność zyskują również dedykowane sklepy z meblami z drugiej ręki. Możemy tam nie tylko obejrzeć wybrany model, ale często istnieje też możliwość negocjacji ceny. Wadą używanych mebli jest fakt, iż często trudno dobrać je do stylu, w jakim chcemy wykończyć mieszkanie. Ograniczona dostępność modeli w doskonałym stanie sprawia, że umeblowanie mieszkania w ten sposób, choć znacznie tańsze, odwleka się w czasie.