Idealna kreska – jak ją wykonać? Wskazówki krok po kroku

Dla wielu osób stworzenie prostej linii dopasowanej do kształtu oczy stanowi spory problem. Kobiety bardzo często nie potrafią również wybrać kosmetyku, ułatwiającego narysowanie perfekcyjnej kreski. W jaki zatem sposób podkreślić charakter swojego spojrzenia? Odpowiadamy!

Popularne błędy

Tworząc perfekcyjną linię na powiece za pomocą produktu dostępnego na stronie Eveline.pl, należy pamiętać o kilku, podstawowych zasadach. Wiele pań zapomina o zachowaniu odpowiedniej symetrii. Kreski na powiece powinny mieć równą długość i szerokość. Należy również pamiętać, by linie prowadzić za pomocą dobrego pędzelka. Eyelinerydostępne na rynku mają różnorodne aplikatory. Warto więc przetestować kilka produktów, by wybrać rozwiązanie dostosowanie do indywidualnych preferencji. Najłatwiej kontroluje się sztywny i twardy pędzelek. Zdarza się jednak, że klientki preferują miękkie włosie. Warto pamiętać, że eyeliner pozwala na tworzenie charakterystycznych kresek, których nie da się rozetrzeć. Blendowanie można wykonać, stosując kredkę do oczu. Aplikując eyeliner, należy pamiętać, by linia nie była zbyt gruba. Może ona wyglądać ciężko i nieestetycznie oraz rozmazać się w ciągu dnia.

Rodzaje kresek

Linie na powiekach mogą mieć różnorodny kształt. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania należy wziąć pod uwagę wygląd swoich oczu. Delikatna jaskółka polega na wyciągnięciu kreski za powiekę i prowadzeniu jej pod delikatnym skosem w kierunku zakończenia brwi. W przypadku wieczorowego makijażu można narysować drugą linię, a następnie połączyć stworzone paski. Prosta kreska stanowi świetną opcję dla osób, rozpoczynających stosowanie eyelinera. Krótka linia nie powinna jednak wychodzić poza linię rzęs. Jej celem jest podkreślenie włosków, dając efekt pogrubienia. Kreska między rzęsami wymaga precyzji. Dzięki niej można w efektowy sposób zagęścić swoje włoski bez konieczności aplikowania syntetycznych kępek.

Stworzenie dobrze wyglądającej kreski nie jest trudne. Należy jednak dopasować ją do kształtu swoich oczu. Warto również pamiętać o wybraniu odpowiedniego koloru eyelinera. Powinien on dobrze komponować się z barwą tęczówki, ale także z maskarą.