Czy catering jest zdrowy dla dzieci?

Czy catering jest zdrowy dla dzieci?

Odpowiednie żywienie ma bardzo duże znaczenie dla najmłodszych. Czy w związku z tym dobrym wyborem będzie skorzystanie z cateringu?

Coraz więcej żłobków, przedszkoli, a także szkół korzysta z usług cateringowych. To alternatywne rozwiązanie w stosunku do żywienia w stołówkach, które powoli także są zamykane – głównie z powodów finansowych. Wielu rodziców zastanawia się jednak nad tym, czy rzeczywiście catering jest dla dzieci dobrym wyborem. Jak jest naprawdę?

Catering dla dzieci – co to jest?

Pod pojęciem cateringu dla dzieci kryją się usługi cateringowe, które skierowane są przede wszystkim do placówek opiekuńczych i edukacyjnych, czyli do żłobków, przedszkoli oraz do szkół. Jeśli chodzi o catering dla dzieci – Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym korzysta się obecnie z takiej formy żywienia. Catering w tym przypadku polega na regularnym, codziennym dostarczaniu do placówki posiłków – mogą być to same obiady albo pełne posiłki na cały dzień, które składają się ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu i podwieczorku. Posiłki serwowane są z dużych pojemników na talerzyki – dostarczane są jako ciepłe i świeże bezpośrednio do placówki. Więcej szczegółów na eduservice.pl

Czy catering to dobry pomysł dla dzieci?

Obecnie firmy cateringowe specjalizujące się w obsłudze żłobków, przedszkoli oraz szkół cieszą się coraz większym zainteresowaniem – wynika to nie tylko z faktu, że oferują posiłki przystępne cenowo, ale również wyróżniające się wysoką jakością. W firmach cateringowych tego rodzaju zatrudniani są dietetycy, którzy układają menu dopasowane specjalnie do potrzeb najmłodszych. Jedzenie przygotowywane jest ze starannie wyselekcjonowanych, świeżych, sezonowych składników. Wobec tego wybór dobrej firmy cateringowej może być świetną alternatywą dla żywienia w stołówce. Co więcej, firmy cateringowe są także w stanie przygotowywać posiłki przeznaczone dla dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Zatem cateringu dla dzieci nie trzeba się obawiać – to sposób na tanie, smaczne oraz zdrowe żywienie dla najmłodszych.