Jak zapewnić wnętrzom odpowiednią ilość światła?

Jasne i słoneczne wnętrza to wciąż niezmienny trend w budownictwie. Nowoczesne domy to duże przeszklenia, zapewniające odpowiedni dostęp światła słonecznego. Dlaczego to takie ważne? Bo tylko odpowiednia ilość dziennego światła zapewni komfortowe użytkowanie domu. Dlaczego jeszcze warto zadbać o odpowiednią ilość światła? Zapraszamy do lektury artykułu.

Światło przede wszystkim

Raczej trudno wyobrazić sobie mieszkanie w domu, w którym jest ciemno. Takie wnętrza sprawiają wrażenie smutnych i przytłaczających. Żadne sztuczne oświetlenie nie zapewni takiego efektu jak naturalne światło dzienne. Dlatego wybierając projekt domu warto dokładnie pochylić się nad zaplanowaną przez projektanta ilością oraz rozmieszczeniem okien. Można też porozmawiać z fachowcem w tej dziedzinie – może się bowiem okazać, że okien będzie za mało by zapewnić wnętrzom odpowiednie doświetlenie.

Na szczęście takie problemy zdarzają się rzadko. Ponieważ nowoczesne budownictwo kładzie bardzo duży nacisk na to by zapewnić wnętrzom odpowiednią ilość okien. Stąd tak duże przeszklenia, które nie tylko są nowoczesne i super wyglądają, ale też zapewniają to co ważne – czyli światło.

Salony z przeszkleniami od podłogi do sufitu, ogromnie okna i drzwi przesuwne – to idealne źródło światła. Ale co z pokojami na poddaszu? Tam w grę nie wchodzą takie rozwiązania. Nie da się tam zrobić ogromnych drzwi przesuwnych, które zapewniłyby dostęp odpowiedniej ilości światła. Czy okno dachowe może zapewnić taką ilość światła jakiej potrzebujemy? Jeśli wybierzemy właściwe okno dachowe to tak!

Nowoczesne okna dachowe pozwalają na tworzenie dużych powierzchni. Mają dużą powierzchnię przeszkleń, można też łączyć kilka pojedynczych okien tworząc duże powierzchnie. Dzięki temu nawet w tak wymagającym miejscu jak poddasze jest zapewniona odpowiednia ilość światła słonecznego.

Kluczowy jest wybór odpowiednich okien ale również to gdzie są rozmieszczone i pod jakim kątem. Planując ten etap budowy warto porozmawiać z fachowym dekarzem oraz firmą, która będzie montować okna. Takie spojrzenie na temat przez specjalistów pozwoli uniknąć wpadki i zapewnić pomieszczeniom na poddaszu odpowiednią ilość światła słonecznego.

Szukasz porad budowlanych? – zajrzyj koniecznie na fachowydekarz.pl