Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Nasze życie nierozerwalnie łączy się z upływającym czasem. Wyznaczamy godziny spotkań, umawiamy się na konkretną godzinę, wyjeżdżamy o ustalonej wcześniej porze. W ciągu każdego dnia wielokrotnie spoglądamy na zegarek – w końcu to on pokazuje nam godzinę i rozpoczyna kolejny etap dziennych zmagań. W męskim świecie zegarek to coś więcej niż tylko konkretne wskazanie, to prestiż i określenie stylu oraz osobowości. Nic dziwnego, że największym zainteresowaniem wśród panów cieszą się markowe zegarki, ale pojawia się pytanie, który konkretnie model wybrać?

Męski czas – markowe zegarki dla każdego

Dopasowany do potrzeb i osobowości zegarek to prawdziwy skarb, dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że ilu mężczyzn, tyle propozycji czasomierzy. Spoglądając na rynek sprzedaży, można zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszą się markowe zegarki, wykonane z największą starannością o szczegóły, niezawodne i ponad wszystko zaprojektowane zgodnie z panującymi trendami.

Wbrew pozorom panowie kochają zegarki, odczytując je jako synonim prestiżu. Lubią, gdy mają do wyboru co najmniej dwa różne modele np. sportowy zegarek do zadań specjalnych i klasyczny, elegancki pasujący do stylizacji mężczyzny sukcesu. Niektórzy inspirują się ważnymi osobowościami lub przesłaniem producenta. Doskonałym przykładem są markowe zegarki Rolex, które rozsławił agent 007, kojarzone przede wszystkim z luksusem i klasą. Z kolei zegarki Casio czy Citizen wiążą się z wysokimi technologiami i sportowym sznytem. Zanim więc kupimy zegarek dla mężczyzny, warto zastanowić się nad jego osobowością, preferencjami, stylem i oczekiwaniami. Absolutnie nie musimy skupiać się wyłącznie na szwajcarskich modelach, doskonałej sławy są także zegarki japońskie czy niemieckie. Co więcej, zdecydowana większość projektantów mody i marek odzieżowych posiada własną linię zegarków, która doskonale pasuje do proponowanego stylu.
Polecamy markowe zegarki w outlecie online

Idealny markowy zegarek dla modnego mężczyzny

Zamierzając kupić markowy zegarek, przede wszystkim porzućmy tezę, że powinien on kosztować tyle, co średnia, miesięczna wypłata. Głównym kryterium wyboru powinien być charakter męskiego czasomierza, a następnie jego jakość. Piękny zegarek dla każdego z panów może oznaczać kompletnie coś innego, podobnie jak w kwestii samochodów liczą się osobiste preferencje, a nawet temperament.

Biznesowe markowe zegarki będą pasowały mężczyznom ceniącym elegancję i klasę. Muszą one harmonizować ze stylem, ale też i przykuwać uwagę. Modne są proste zegarki z czarną lub złotą tarczą i efektownym paskiem skórzanym, lub – ewentualnie – na bransolecie.

Elegancja może zostać uzupełniona o dodatkowe funkcje, umieszczone na tarczy w dyskretny, wprost biżuteryjny sposób. Stawiając na prostotę, możemy zdecydować się na zegarek z jednolitą kopertą, bez oznaczeń literalnych, za to na niesamowicie modnej, meshowej bransolecie. Tego rodzaju zegarki męskie stanowią doskonałą biżuterię pasującą do wielu różnorodnych stylizacji. Bransoletka „mesh” zaskakuje doskonałą, aksamitną gładkością, która została ukryta w drobnym, metalowym splocie. Przypadnie ona do gustu także panom wybierającym minimalizm, dla których idealnymi będą także paski tworzywowe i tarcze bez zbędnych ozdób. Co ciekawe, skromne zegarki tylko z pozoru są prostymi, często posiadają imponujące wyposażenie w podzespoły.

Sport czy błysk – jaki markowy zegarek wybrać

Klasyka – choć doskonała — nie zawsze będzie uwodziła. Są tacy panowie, którzy lubią się wyróżniać i akcentować swój styl. To dla nich idealne będą markowe zegarki sportowe, które zaskakują swoimi rozbudowanymi funkcjami i nietuzinkowym designem.

Wśród zegarków sportowych dla mężczyzn znajdziemy oczywiście smartwache, ale i zegarki przykuwające uwagę kolorem, kształtem czy masywnością. Na tychże modelach nie powinno się oszczędzać, nie mniej wśród bogatej oferty sprzedażowej znajdziemy markowe zegarki, które nie zrujnują naszej kieszeni i jednocześnie spełnią oczekiwania aktywnego mężczyzny. Warto zajrzeć na strony sportowych marek odzieżowych, które proponują także dodatki w postaci zegarków.

Panom, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, spodobają się modele w nieoczywistych kolorach np. żółte, czerwone lub niebieskie. Fantastycznie pasują one do sportowego i luźnego stylu, ale nie będą dobrze korespondowały z eleganckim czy casualowym ubiorem, dla którego zdecydowanie lepszą opcją – oprócz klasyki – będą zegarki na metalowej bransolecie. Modnymi połączeniami jest tutaj zestawienie złota i srebra, grafitu i srebra czy dwóch odcieni srebra. Elementem wyróżniającym jest bransoleta z mocno zaakcentowanymi cyframi, grubszymi wskazówkami i eleganckim tłem. Bezspornie markowe zegarki to w istocie ocean możliwości proponujący idealny model dla każdego mężczyzny.

Artykuł przygotowany we współpracy z Limango – outletem online