Minifugrki Lego, czyli ulubiona seria kolekcjonerów!

Tak zwane „ludziki” należące do słynnego Lego System to pod wieloma względami ikoniczne figurki, które znaleźć można w większości zestawów tych zabawek. Ich charakterystyczna konstrukcja, integralna z pozostałymi klockami znanej, duńskiej firmy, jest rozpoznawalna nawet dla osób, które z samym Lego nie miały nigdy zbyt wiele do czynienia. Wyraźna forma, a jednocześnie doskonałe wpasowanie w inne elementy to w pewnym sensie uosobienie idei klocków Lego, dlatego nie można się dziwić, że same minifigurki zaczęły cieszyć się tak dużą popularnością.

Skąd trend na kolekcjonowanie minifigurek?

W miarę poszerzania klockowego asortymentu Lego, figurek zaczęło pojawiać się coraz więcej, wzrastała także ich różnorodność. Rozmaite nadruki, czapki, głowy, a także inne, wymienialne elementy sprawiały mnóstwo frajdy dzieciom, natomiast dorośli dostrzegli w tych zabawkach potencjał kolekcjonerski, gromadząc swoje drogocenne zbiory na przestrzeni lat. Samo Lego, jak można się spodziewać, podchwyciło ten trend i wyszło oczekiwaniom swoich fanów naprzeciw, wypuszczając na rynek charakterystyczną serię Lego Minifigures, czyli marzenie każdego zbieracza ludzików. Warto bliżej przyjrzeć się tym zestawom, gdyż są prawdziwie unikalne!

Co jest wyjątkowego w Lego Minifigures?

Główną cechą, która odróżnia tę minifigurkową serię produktów od innych, jest fakt, że tak naprawdę zestawy nie zawierają zbyt wiele klocków. Większość produktów dostępnych w ramach tej kolekcji to sama figurka z dołączoną podstawką, a same elementy ograniczają się wyłącznie do akcesoriów postaci. Co ciekawe, zestawy te są losowe – kupując je, tak naprawdę nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, który z klockowych ludzików trafi w nasze ręce. Jest to dobra zabawa sama w sobie, lecz jeśli komuś zależy na jednej, konkretnej postaci, zawsze można nabyć ją z drugiej ręki. Całe szczęście, cena nie jest tu zbyt dużym utrapieniem, gdyż każdy z pojedynczych zestawów jest stosunkowo tani, co stanowi dobre wieści dla kolekcjonerów. Rzecz jasna, Lego Minifigures to seria, która nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zbierania i wystawek – są to w pełni funkcjonalne figurki o bardzo unikalnym tematycznie stylu, dlatego często wykorzystuje się je w różnego typu, własnych kreacjach z klocków, gdyż inne zestawy po prostu nie zawierają żadnych podobnych postaci.