Nowy serwis o muzyce rockowej

Rock ma wiele odsłon i my dobrze o tym wiemy, dlatego w naszym rockowym serwisie muzycznym znajdziesz informacje, ciekawostki i wywiady z największymi gwiazdami muzyki rockowej.

Na przestrzeni lat ewoluowało brzmienie, jak i stylizacje rockowych kapel. Lżejsze brzmienie gitar i bębnów zastąpiło to nieco bardziej agresywne, nazywane progresywnym. Idealnym przedstawicielem hard rocka jest zespół Led Zeppelin, za którym podążały inne kapele. Potem swoją buntowniczą naturę zaczęły wyrażać ruchy punkowe i powstała muzyka punkrockowa z Sex Pistols na czele. W początku lat 80-tych rock zaczął „romansować” z elektroniką, co można było usłyszeć chociażby w brzmieniu pompatycznej do tej pory grupy Queen. Z kolei w latach 90-tych rockowa muzyka garażowa grunge stała się głosem pokolenia nastolatków lat 90-tych. W latach 2000-2010 poza punkiem reprezentowanym silnie w mainstreamie przez grupy takie jak Offspring czy Green Day, swoją obecność zaczęły zaznaczać kapele odwołujące się w swej twórczości do problemów nastolatków, ich emocjonalnej natury samobójstw i śmierci. Choć emo obecne było na scenie hardcore punk już od końca lat 80-tych to jednak w pełni swoje oblicze pokazało dwie dekady później. Obecna dekada nie doczekała się swojej nazwy i charakterystyki, a współczesne zespoły rockowe czerpią inspiracje z przebogatej historii rocka.

Serwis, dzięki któremu odkryjesz rocka na nowo

Nowy serwis podprogiem.pl przeprowadzi Cię nie tylko po historii tych największych i newsach związanych z „dinozaurami” rocka. Dowiesz się przede wszystkim wiele o nowych zespołach, które stawiają swoje pierwsze kroki i są już doceniane przez krytyków. Nie skupiamy się jedynie na rynku światowym, gdyż na polskim podwórku też wiele się dzieje. Jest wiele kapel wartych przypomnienia, wielu tzw. artystów jednego przeboju, którzy mimo talentu nie przebili się do głównego nurtu ze swoją muzyką, a ich pomysły zostały później powielone w coverach, jak w przypadku walijskiej grupy Badfinger i jej soft rockowej ballady „Without you”. Dziś kapele mają łatwiej zdobyć rozgłos, dzięki mediom społecznościowym, a my staramy się wybierać tych o których warto wspomnieć na łamach naszego serwisu muzycznego. W serwisie rockowym znajdziesz zatem wiadomości na temat Twoich ulubionych i kultowych kapel rockowych, jak i odkryjesz nowe, warte posłuchania i zapamiętania. Rock czerpie z każdej muzyki zarówno reggae, rapu, jak i nawet jazzu czy bluesa, dlatego ciągle inspiruje i nigdy się nie nudzi. Zagłęb się razem z nami w niepowtarzalne łagodne, agresywne, pompatyczne, melancholijne, pełne buntu brzmienie i odkryj swój ulubiony podgatunek. Rock łączy ludzi, pokolenia i nigdy się nie starzeje, a u nas dostaniesz zawsze porcję świeżych newsów z rockowego świata.