Suplementy diety – co warto o nich wiedzieć?

Coraz większą popularnością z roku na rok w Polsce cieszą się różnego rodzaju suplementy diety. Suplementy nie są to leki i nie podlegają takim samym prawnym obostrzeniom. Wspólnym mianownikiem jest jednak to, że suplementy są tak samo sprzedawane w aptece. Według ustawy suplementy charakteryzują się przede wszystkim tym, że są produktami wykazującymi bogatą gamę składników odżywczych. Składają się bardzo często z witamin, minerałów czy innego rodzaju mikroelementów, które mają wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. Dlaczego jednak nie są traktowanie podobnie jak witaminy? Tutaj odpowiedź jest prosta, ponieważ ich stężenie w produktach jest zdecydowanie niższe.

Podstawą dostarczania każdemu organizmowi składników odżywczych jest zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały. Ewentualnym jej uzupełnieniem powinny być suplementy

Bardzo często bywa tak że w naszym organizmie brakuje niektórych składników odżywczych, ponieważ nie spożywamy na tyle bogatych posiłków. Jednocześnie chcąc utrzymać swój organizm w zdrowiu, wówczas wiele osób decyduje się na skorzystanie z suplementów. Z racji tego, że produkty mają stosunkowo niskie stężenie składników, to możemy je bezpiecznie dawkować, na przykład do posiłków, uzupełniając jednocześnie stan żelaza czy magnezu w organizmie. Warto jednak pamiętać o tym, że suplementy mają na celu uzupełniać braki w organizmie, a nie być podstawowym źródłem ich pozyskiwania. Tutaj przede wszystkim trzeba postawić na zrównoważoną dietę, która będzie w stanie nasycić oraz dostarczyć wszelkich niezbędnych składników. Także w przypadku suplementów na odchudzanie bioway może być to bardzo pomocna dłoń w procesie walki o zrzucenie zbędnych kilogramów (więcej przeczytasz na https://healthyplan.pl/2020/09/07/czy-tabletki-bioway-pomoga-ci-zrzucic-kilogramy/).

Gdzie warto zaopatrywać się w sprawdzone suplementy diety, by mieć pewność, że źródło z którego korzystamy jest odpowiednie?

Wybierając swoje suplementy, warto wcześniej zbadać swój organizm i sprawdzić czy mamy w ogóle jakiekolwiek niedobory w organizmie. Dzięki temu będziemy mogli zacząć reagować, jeśli jakiekolwiek wystąpią. Suplementy oprócz aptek możemy często zobaczyć, że są w ofercie sklepów internetowych czy nawet zajmują miejsca na półkach sklepowych. Najpewniejszym źródłem takich produktów są jednak apteki, także apteki internetowe. Dlatego jeśli zdecydujemy się na zakupy, warto o tym aspekcie także pamiętać. Dzięki sprawdzonym suplementom możemy skutecznie uzupełniać braki w organizmie.