Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Jakie wybrać?

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? A może połączenie obydwu typów? Co będzie lepszym rozwiązaniem do mieszkania na parterze? Na to pytanie odpowiadamy w naszym nowym artykule.

  1. Rolety zabezpieczające okna. Czemu warto wybrać to rozwiązanie?
  2. Oferta producenta osłon okiennych. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
  3. Jaki system osłonowy wybrać? Rolety zewnętrzne zapewnią bezpieczeństwo

Mieszkanie na parterze – zwłaszcza niskim – ma na pewno mnóstwo zalet. Docenią je przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz właściciele zwierząt, dla których szczególnie istotne okaże się bezpieczeństwo. Niestety nie sposób zapomnieć też o wadach. Zaliczyć należy do nich zwłaszcza problemy z prywatnością oraz zwiększone ryzyko włamania. Dlatego właściciele mieszkań zlokalizowanych na najniższych kondygnacjach powinni dobrze przemyśleć to, jaki system osłonowy wybrać. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Rolety zabezpieczające okna. Czemu warto wybrać to rozwiązanie?

W mieszkaniach na niskich kondygnacjach istnieje duże ryzyko włamania – zwłaszcza, jeśli budynek zlokalizowany jest w niebezpiecznej dzielnicy. W takich przypadkach warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych. Wysokiej jakości rolety zabezpieczające okna zapewnią maksymalne bezpieczeństwo w nocy oraz podczas nieobecności gospodarzy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu do ich produkcji wytrzymałego aluminium, odpornego na próby sforsowania. Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest również ochrona prywatności oraz zaciemnienie – szczególnie, jeśli chodzi o odgrodzenie się od światła ulicznych latarni.

Oferta producenta osłon okiennych. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Oferta, którą przygotował producent osłon okiennych to odpowiedź na potrzeby klientów poszukujących niezawodnej ochrony lokali – nie tylko mieszkań, ale też sklepów czy lokali użytkowych – zlokalizowanych na parterze. Jeśli jednak zależy nam również na właściwościach zwykłych rolet – przede wszystkim częściowym zaciemnieniu lokalu w słoneczny dzień – nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by połączyć oba rozwiązania.

Jaki system osłonowy wybrać? Rolety zewnętrzne zapewnią bezpieczeństwo

Podsumowując, jeśli zależy nam na maksymalnej ochronie mieszkania przed włamywaczami, a także wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów, najlepszym wyborem będzie montaż rolet zewnętrznych. Jednoczesne powieszenie tradycyjnych rolet lub zasłon pozwoli nie tylko na optymalne wykorzystanie światła słonecznego, ale też wprowadzi do chronionych pomieszczeń bardziej domowy klimat – warto więc zdecydować się na taki krok.