Płyty winylowe – wyznacznik ponadczasowej jakości

Wiele osób twierdzi, że płyty winylowe to relikt przeszłości. Pokolenie tak zwanych „millenialsów” bardzo często nie zna nawet takiego terminu. Czy możemy zatem powiedzieć, że stare, dobre płyty gramofonowe odeszły już w niepamięć? Z pewnością nie. Ten sposób odtwarzania muzyki jest nadal popularny. Co więcej, posiada on swoich wiernych fanów, a nawet zyskuje nowych. Wielu sympatyków odtwarzania muzyki z płyt winylowych twierdzi, że jakość dźwięku jest o wiele lepsza od nowoczesnych nośników muzycznych. Jeszcze parę lat temu znalezienie płyt winylowych w sklepie graniczyło z cudem. Aktualnie wszystko idzie ku lepszemu.

Dźwięk przede wszystkim…

Tworzenie nowych technologii ma na celu ułatwienie funkcjonowania społeczeństwu, bądź po prostu ulepszenie czegoś, aby było łatwiejsze, bardziej dostępne i sprawniejsze. Ten zabieg bardzo często nam się udaje. Nie zmienia to faktu, że bardzo często znajdują się także przeciwnicy tego typu pomysłów. W przypadku pojawienia się płyt CD czy DVD z pewnością nie doszło do sprzeciwu społeczeństwa. Wierna część sympatyków została po prostu przy swoich starych winylach argumentując to głównie jakością dźwięku. Ale jak to możliwe skoro wszystko co nowe powinno być lepsze? Płyty kompaktowe z pewnością stały się bardziej dostępne, a ich dużo mniejsze gabaryty zachęcały nowych kupców. Jak się okazuje, jakość dźwięku na płycie winylowej nie jest wcale gorsza od nowszych nośników muzycznych, a nawet lepsza. Bas, który odbija się od całości tworzy o wiele lepszą jakość dźwięku. Nadaje niepowtarzalną głębie, która jest nieosiągalna w przypadku płyty CD czy DVD. To właśnie między innymi z tego powodu, płyty winylowe nadal pozostają w produkcji i mają się całkiem nieźle na światowym rynku.

Dźwięk przede wszystkim…

Produkcja na masową skalę

Coraz więcej artystów decyduje się na nagrywanie swoich albumów muzycznych także w wersjach winylowych. Ma to na celu nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale jest to swego rodzaju ukłon w kierunku fanów, którzy wybierają właśnie ten sposób odtwarzania muzyki w swoich domach. Płyty winylowe można znaleźć aktualnie w wielu sklepach, ale głównie niestacjonarnych (internetowych). W niedalekiej przyszłości z pewnością się to zmieni.

Płyty winylowe – sklep CD-DVD-VINYL

Internetowy sklep z muzyką to miejsce, w którym znajdziesz albumy swoich ulubionych artystów. Płyty muzyczne w wersjach CD, DVD i winylowych dostępne tutaj – (www.cd-dvd-vinyl.pl/). Wysoka jakość dźwięków i stylowość to z pewnością dwie cechy, które towarzyszą płytom winylowym. Sklep z płytami muzycznymi to idealne miejsce dla fanów dobrych brzmień i nie tylko.