Czy warto stosować pompę ciepła?

W obecnych czasach rynek oferuje różnorodne metody ogrzewania domu. Klient może wybrać tradycyjny piec węglowy, ekogroszek, kocioł olejowy, pompa ciepła, czy gaz. Zatem wybór odpowiedniego systemu ogrzewania może być dla klienta sporym wyzwaniem. Współcześnie problem globalnego ocieplenia skłaniają klientów do wyboru ogrzewania domu pompą ciepła. Co więcej, łatwa obsługa i szybki dostęp zachęcają klientów do zakupienia pompy ciepła.

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to efektywne urządzenie, które pobiera energię z otoczenia budynku (powietrza, wody lub gruntu). Następnie energia ta przy udziela prądu zostaje przekształcona w energię wykorzystywaną do ogrzewania nieruchomości, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. Oczywiście pompa ciepła jest elementem większego systemy, który składa się ze źródła dolnego i górnego oraz samej pompy. Źródło dolne to miejsce, z którego system pobiera energię. Natomiast górne źródło to instalacja grzewcza domu. W domach jest to zazwyczaj ogrzewanie płaszczyznowe, czyli ogrzewanie podłogowe, sufitowe lub ścienne. Warto zaznaczyć, że nowoczesne pompy ciepła stanowią najbezpieczniejszy sposób ogrzewania domu.

Czy warto ogrzewać dom pompą ciepła?

Obecnie pompy ciepła są niezależne od zmieniających się cen rynkowych nośników energii. Dzięki temu użytkownik może uzyskać spore oszczędności. Ponadto tego rodzaju urządzenia zastępują tradycyjne kotły na paliwa stałe, tym samym ograniczają w znacznym stopniu emisję szkodliwego dwutlenku i tlenku węgla, co jest szczególnie ważne dla ochrony środowiska naturalnego. Kolejną zaletą pompy ciepła jest wykorzystywanie odnawialnej energii, której koszty uzyskania i przetwarzanie nie są wysokie. Na wyprodukowanie 1 kW energii cieplnej wystarczy zużyć jedną czwartą kW energii elektrycznej. To wszystko przekładam się na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 70%. Naturalnie brak negatywnego wpływu na środowisko i niskie koszty eksploatacji to niejedyne atuty pompy ciepła. Montaż pompy ciepła jest możliwy w każdym nowym i modernizowanym domu. Producent pomp proponuje model split i monoblok dający konsumentowi wiele możliwości. Split składa się z zewnętrznej i wewnętrznej jednostki zainstalowanej na budynku, zaś monoblok zbudowany jest z jednostki zawierającej wszystkie elementy układu. Poza tym właściwie dobrana pompa ciepła jest bezobsługowa, więc pozwala na oszczędność czasu i nie trzeba poszukiwać dobrego paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę. Tak więc warto ogrzewać dom pompą ciepła i zyskać spore oszczędności.

Więcej na https://ricomenergy.pl/.