Dlaczego warto kupić samochód z salonu?

Planujesz zakup samochodu z salonu, jednak masz sporo obaw? To zrozumiałe, ponieważ fabrycznie nowy pojazd wiąże się ze sporym wydatkiem. Poznaj więc najważniejsze korzyści płynące z takiego rozwiązania – być może to rozwieje wszystkie wątpliwości.

Obawy dotyczące zakupu samochody prosto od dealera pojawiają się zawsze. Kierowcy zastanawiają się nad słusznością takiej decyzji, ponieważ używane auta można nabyć dużo taniej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć korzystny kredyt na samochód. Do tego dochodzi jeszcze fakt szybkiej utraty wartości pojazdu – szacuje się, że zaraz po wyjeździe z salonu nawet 10%. Jednak powodów, dla których warto zainwestować w fabrycznie nowy samochód, jest znacznie więcej.

Krok w stronę spełnienia marzeń

Fabrycznie nowy pojazd to szansa na to, by urzeczywistnić swoje oczekiwania co do wymarzonego samochodu. Możesz wybrać nie tylko markę i model, ale również zdecydować o kolorze nadwozia czy dodatkowym wyposażeniu.

Od dawna marzysz o samochodzie z panoramicznym otwieranym dachem? Chcesz korzystać z tzw. asystenta parkowania lub innych „wspomagaczy”? Nic prostszego – u dealera możesz skonfigurować pojazd zgodnie z potrzebami.

Znana historia przebiegu

Wraz z zakupem samochodu, stajesz się jego pierwszym właścicielem. Dzięki temu dokładnie znasz jego historię – wiesz, kiedy był naprawiany, czy brał udział w zdarzeniu drogowym itp. Masz też świadomość, że jego przebieg jest zgodny z rzeczywistością – że licznik nigdy nie był cofany.

Bezpieczeństwo gwarantowane

Nowy samochód nie ma ukrytych usterek, dlatego można jeździć nim bezpiecznie. Chociaż niekiedy zdarzają się wady fabrycznie, są one natychmiast usuwane w ramach tzw. akcji serwisowych. Nie musisz się więc obawiać, że nagle – z niewyjaśnionej przyczyny – pojazd odmówi posłuszeństwa na środku ruchliwej ulicy.

Poczuj się komfortowo

Jazda fabrycznie nowym pojazdem jest prawdziwą przyjemnością. Zapewnia maksimum komfortu, m.in. dlatego, że żaden z elementów nie jest wyeksploatowany.

Szybko przekonasz się, ile radości może dawać poruszanie się nowym samochodem – takim, w którym nic nie stuka, nic nie trzeszczy i nie wydaje żadnego innego hałasu.

Nie bój się utraty wartości

Każdy samochód traci na wartości, jednak nie w takim samym tempie. Jeśli zależy Ci na minimalnym spadku wartości, weź pod uwagę pojazdy należące do marek wyróżniających się wysoką wartością rezydualną. Jak wynika z rankingu Resale Value Awards przygotowanego w 2018 roku przez J.D. Power, warto zainwestować m.in. w Lexusy i Toyoty – to one zajmują wysokie pozycje.

Już wiesz, dlaczego warto zdecydować się na zakup fabrycznie nowego pojazdu? Czas wybrać kredyt na samochód, dzięki któremu sfinansujesz zakup. Ciekawą opcją jest Kredyt SMARTPLAN na nowe auta – z preferencyjnym oprocentowaniem (RRSO 11,48%), bez dodatkowych kosztów i bez angażowania gotówki przy wymianie pojazdu na nowy po 3-4 latach użytkowania.