Wybierz naturalny regał do Twojego wnętrza

Wystrój domowych wnętrz powinien być jak najbardziej stylowy, nie można jednak zapominać o tym, że powinien być on także jak najbardziej dopasowany do preferencji domowników – by spędzanie czasu w otoczeniu określonych mebli było po prostu przyjemne. Ważną częścią sypialni czy salonu są regały do przechowywania najróżniejszych rzeczy. Jak powinny one wyglądać, by sprzyjały dobremu samopoczuciu, a jednocześnie były stylowe? O tym poniżej.

Szukając regałów do swojego domu najpierw trzeba skupić się oczywiście na ich wielkości, później na rodzaju, budowie oraz liczbie półek. Bardzo istotną kwestią będzie także ich kolorystyka. Dobrze kiedy będą to meble jasne – wtedy nie będą przytłaczać wnętrza i pozwolą na dobrą ekspozycję ustawionych na nich rzeczy. Jednolita biała szafa lub regał, pozwolą też na większą dowolność jeśli chodzi o barwy ścian, dobrze będzie wyglądała też przy nich wzorzysta tapeta. Rozświetlone jasnymi regałami wnętrza staną się doskonałą przestrzenią do pracy, nauki, ale też odpoczynku. Białe, naturalne regały będą wyglądać w domu bardzo nowocześnie, wpisując się w różnorodną stylistykę aranżacji, tłumaczy Ewelina Małek, ze sklepu meblowego Edinos.pl.

Biały, funkcjonalny regał.

Taka kolorystyka mebli jest zgodna z najnowszymi trendami i takie też mogą być ich kształty. Oprócz regularnych, zwykłych regałów zdecydować można się także na konstrukcje nieregularne, z wieloma otwartymi półkami. Te pierwsze pasować będą do wnętrz tradycyjnych, a drugie, bardziej oryginalne, do wnętrz nowoczesnych. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie białego regału z otwartymi półkami (np. w kształcie sześcianu) i wypełnienie ich kolorowymi pudełkami. Wygląda to niezwykle ciekawie, a zarazem pozwala na utrzymywanie porządku. Do jasnych półek dobrać można naprawdę różne kolory pudełek, co może dać niezwykły efekt. Warto pamiętać o tym, że regały nie zawsze muszą być zupełnie otwarte. Mogą one bowiem posiadać niewielkie szafki czy szuflady, stając się jeszcze bardziej praktycznymi. Tego rodzaju meble znajdą swoje zastosowanie zarówno w salonach, jak i sypialniach czy pokojach młodzieżowych i dziecięcych.