Myszka gamingowa – doskonały wybór dla gracza!

Zaawansowani gracze potrzebują specjalistycznego sprzętu, który umożliwi im prowadzenie rozgrywki na jak najwyższym poziomie. Zalicza się do nich nie tylko odpowiedni komputer stacjonarny czy też laptop, ale i nawet tak niepozorne dodatki jak mysz komputerowa. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak wybrać najlepszą myszkę gamingową!

Odpowiednia mysz do gier – charakterystyka

Myszki gamingowe powstały z myślą o e-sportowcach, jednak zauważyć można, że obecnie coraz częściej sięgają po nie miłośnicy gier, którzy oddają się rozgrywkom w domowym zaciszu. Wybór odpowiedniej myszki gamingowej stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza że rynek oferuje pod tym względem mnóstwo możliwości. Czym powinna charakteryzować się myszka do grania, aby można było ją uznać za w pełni funkcjonalną? Podstawowe wymogi odnoszą się do jej jakości oraz wygodnej konstrukcji i solidnego wykonania. Co jeszcze warto mieć na uwadze podczas wyboru myszki dedykowanej graczom?

Czym się kierować przy wyborze myszki gamingowej?

Czym się kierować przy wyborze myszki gamingowej?Współczesny rynek oferuje graczom niezwykle bogaty wybór myszek przeznaczonych do gier. Ich ceny mogą sięgać nawet kilkuset złotych, w większości przypadków wystarczające okażą się modele znacznie tańsze. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszej myszce gamingowej, to cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru. Czym w takim razie należy się kierować, aby kupić dobrej jakości mysz do gry? Uwagę musimy zwrócić przede wszystkim na sensor. Za najbardziej praktyczny uznaje się sensor laserowy, ponieważ zapewnia większą precyzję i to niezależnie od powierzchni urządzenia. Kolejna istotna kwestia to czułość sensora. W tym przypadku im będzie ona większa, tym lepiej. Za minimalną rozdzielczość myszki do gry uznaje się tę na poziomie 1500 DPI. Miłośnicy dynamicznych rozgrywek powinni wybierać myszki z jeszcze większą czułością. Co więcej, podczas wybory myszy do grania, warto zwrócić uwagę również na czas reakcji. Za optymalny uznaje się ten na poziomie 1ms.

Następna, niemniej ważna kwestia to budowa myszki gamingowej. Warto postawić na modele ergonomiczne, gdyż zapewnią odpowiednie ułożenie w dłoni, co bezpośrednio przekłada się na szybsze ruchy w trakcie gry. Ma to duże znaczenie, ponieważ większość gier opiera się na refleksie i zręczności. Standardowe modele wyróżnia zastosowanie antypoślizgowych materiałów na powierzchni oraz ślizgaczy, które dobrze współpracują z podkładkami. Musimy wiedzieć, że wyłącznie lepsze modele posiadają dodatkowe przyciski, podświetlenie RBG oraz pamięć wewnętrzną, co może okazać się przydatne w bardziej zaawansowanych grach.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Co jeszcze powinna posiadać myszka gamingowa, aby dobrze spełniała swoją funkcję? Poza wymienionymi wyżej parametrami warto zwrócić uwagę na to, czy dodatkowe przyciski mają możliwość konfiguracji, gdyż dzięki temu zyskujemy możliwość zaprogramowania myszki gamingowej zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przykładowo, przyciskom na myszce gamingowej możemy przypisać takie funkcje jak m.in. blok tekstu, klawisze dostępu, czy chociażby sekwencję klawiszy. To jednak nie wszystko, funkcjonalność myszki zwiększy bez wątpienia wyposażenie w teflonowe ślizgacze. Takie rozwiązanie przekłada się na większą precyzję ruchów oraz mniejsze tarcie po powierzchni, a więc wymaga mniejszego użycia siły. Wiele zalet ma również antypoślizgowa obudowa, gdyż zapewnia pewny chwyt i szybsze ruchy w trakcie gry.

Jeśli w trakcie wyboru myszki gamingowej zwrócimy uwagę na parametry i możliwości, o których wspomniano wyżej, to możemy mieć pewność, że uda nam się znaleźć odpowiedni sprzęt. Co ciekawe, wiele modeli cechuje ciekawy design, dlatego rozgrywka z ich użyciem stanie się jeszcze przyjemniejsza.