Używana konsola i gry – sposób na tańszą rozrywkę

Każda gra po pewnym czasie przestaje być, aż tak atrakcyjna jak na początku. Wówczas każdy miłośnik gier szuka alternatywy, aby ponownie poczuć adrenalinę podczas wirtualnych rozgrywek. Podobnie jest z konsolą. Niezależnie od tego czy używasz którąś wersję Playstation czy Xboxa, czy też grywasz na sprzęcie przenośnym jak Vita, w pewnym momencie każde urządzenie wymagać będzie wymiany na lepszy model, ponieważ ten posiadany będzie już nieco przestarzały i archaiczny. Jak skutecznie sprzedać konsolę, aby w niedługim czasie zmieniła swojego właściciela? O tym przeczytasz w poniższym artykule. Sprawdź trzy najważniejsze kroki.

Krok nr 1 – Przygotuj szczegółowy opis

W pierwszej kolejności przygotuj szczegółowy opis swojej konsoli. Określ jej stan techniczny, napisz czy konsola jest sprawna czy też nie, przez co sprzedajesz ją na części. Scharakteryzuj jej stan wizualny. Napisz konkretnie jak wygląda, czy ma jakieś skazy powstałe w trakcie użytkowania itp. Nie zapomnij dodać także informacji o tym, co ewentualnie sprzedajesz w zestawie. Każdy element, który znajdzie się w przesyłce do osoby, która zdecyduje się na kupno, taki jak np. oryginalny pad wraz z okablowaniem, kabel zasilający czy kabel HDMI, koniecznie powinien zostać uwzględniony w ogłoszeniu. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli w konkurencyjnych ofertach będzie to jasno zakomunikowane, takie ogłoszenia będą zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kupca. Ponadto cena sprzedawanej przez Ciebie konsoli, bez wyszczególnienia elementów składowych, może wydawać się zbyt wygórowana. Jeśli konsola jest jeszcze objęta gwarancją, również uwzględnij to w opisie. Reasumując, nie bądź oszczędny w słowach, lecz napisz wszystko co istotne. Im więcej, tym tak naprawdę korzystniej dla Ciebie.

Krok nr 2 – Wykonaj atrakcyjne zdjęcia

Zdjęcia mają ogromną moc. Są nawet zdecydowanie ważniejsze niż sam opis, ponieważ to właśnie fotografie sprzętu decydują o tym, ile osób zdecyduje się wejść w ogłoszenie, aby zapoznać się z większą ilością szczegółów. Zanim więc wykonasz zdjęcia, usuń wszelkie nieestetyczne ślady użytkowania i widoczne zabrudzenia. Zadbaj o zdjęcia dobrej jakości. W dzisiejszych czasach każdy posiada telefon z dość dobrym aparatem, który powinien w zupełności wystarczyć. Pamiętaj, że zdjęcia muszą być wyraźne i dokładne. Nikogo nie zainteresują rozmazane fotografie, na których niewiele widać. Jeśli w opisie Twojej konsoli znajdzie się informacja o jakichkolwiek skazach, również je sfotografuj. Potencjalny kupujący będzie miał wówczas pewność, że jesteś uczciwy i nie masz nic do ukrycia.

Krok nr 3 – Wystaw ogłoszenie w popularnym serwisie

Konsole najlepiej sprzedać za pośrednictwem internetu, ponieważ obecnie każdy korzysta z tych zasobów również w kwestii zakupów, zwłaszcza w kontekście rzeczy używanych. W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń, takich jak używane konsole PS4, PS3 itd. Wybierz portal, który cieszy się ogromną popularnością, wówczas będziesz miał pewność, iż Twoje ogłoszenie trafi do szerokiego grona odbiorców. Zanim zdecydujesz się na wystawienie ogłoszenia, zweryfikuj więc czy na danym portalu istnieje osobna kategoria z używanymi konsolami, jeśli nie – zrezygnuj i poszukaj innego serwisu. Godnym polecenia portalem ogłoszeniowym jest np. serwis Pokato.pl, która posiada specjalną kategorię z konsolami, z jasnym podziałem na popularne marki.