Przegląd najważniejszych trendów w makijażu 2019

Przegląd najważniejszych trendów w makijażu 2019

Wydawało się, że artyści makijażu w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu mają misję, aby całkowicie wyleczyć nas z naszego lęku przed kolorem. Początek 2019 roku przywita nas typowo radosnymi odcieniami związane z sezonem wiosennym. Wśród nich będzie wiele intensywnie neonowych barw. Wśród najpopularniejszych barw pojawią się te truskawkowe, pomarańczowe, kobaltowe i różowe. Poznajcie kluczowe trendy w wiosennym makijażu 2019 roku, których nie możemy się już doczekać.

Trend pierwszy: intensywne odcienie

Wyraziste kolory cieni do powiek, ale również szminek będą szalenie modne w 2019 roku. Do łask powrócą klasycznie czerwone usta, ale również intensywne żółcie, róże i pomarańcze podkreślające soczystość i miękkość warg gotowych na pocałunki. Wyjątkowo żywym makijażom będą towarzyszyć dobrze dobrane fryzury, począwszy od naturalnych włosów, aż po spięte warkoczyki w kształcie paciorków.

Trend drugi: jasne i niewyraźne usta

Usta miękkie w dotyku i o rozproszonym delikatnym kolorze – takie będą trendy na nadchodzącą wiosnę. Będą one świetnym dopełnieniem stylizacji opierających się na mocno zarysowanym spojrzeniu. Niewyraźne, zaledwie lekko zarysowane usta są dobrym wyborem także w przypadku kobiet, które nie lubią za bardzo rzucać się w oczy, a karminowe – modne w tym sezonie – wargi uważają za wulgarne.

Trend trzeci: Pastelowa moc
Wiosną 2019 roku bardzo pożądane będą zarówno na powiekach, jak i na ustach odcienie pastelowe. Na ustach będą pojawiać się również pozłacane i nieco ekstrawaganckie akcenty. Kosmetyki online o rozbielonych akwarelowych barwach limonki i srebra, ale również w odcieniu zakurzonej magenty będą prezentować się prawdziwie świeżo na powiekach. W precyzyjnym nałożeniu, a następnie roztarciu kolorowych cieni pomogą pędzle do makijażu oczu. Warto mieć w zanadrzu przynajmniej jeden taki zestaw. Można go kupić za pośrednictwem strony internetowej https://kontigo.com.pl/akcesoria.html. Do nakładania cieni warto użyć również czasem palca.

Trend czwarty: graficzny makijaż oczu

Wśród modnych akcentów w makijażu, które będą królować w 2019 roku, warto wymienić graficzne powieki. Geometryzująca kreska jest wykonana przy użyciu kosmetyku o wyrazistym odcieniu. Może być zestawiona z makijażem ust utrzymanym w chłodnej kolorystyce.

Trend piąty: róż

Wiosna 2019 roku upłynie pod znakiem różu pojawiającego się na powiekach, skroniach, policzkach i ustach. Będą dopełniały dziewczęcego i naturalnego looku, nie przytłaczając i nie postarzając, dodając natomiast wizerunkowi świeżości i lekkości.