Jak szybko i dobrze wynająć magazyn?

Właściciele dobrze prosperującej i dynamicznie rozwijającej się firmy zwykle inwestują w odpowiednio dopasowaną do ich potrzeb przestrzeń magazynową. Jak wybrać właściwie, by mieć pewność, że inwestycja będzie trafiona?

Do wyboru jest w zasadzie kilka opcji – budowa, zakup lub wynajem magazynu we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie itd. Obecnie najczęściej wybieraną jest ta trzecia, gdyż ma ona najwięcej zalet. Nie stanowi ogromnego obciążenia finansowego, pozwala na dopasowanie powierzchni idealnie do potrzeb, a także elastyczną zmianę metrażu. Czym warto się kierować, szukając powierzchni?

Przede wszystkim lokalizacja

Dobre położenie i dogodnie rozwinięta infrastruktura drogowa to ważne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, decydując się na wynajem magazynu we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi itd. W dużym stopniu to właśnie od nich zależy, czy dane obiekty zostaną uznane za atrakcyjne.

Magazyn powinien znajdować się możliwie blisko głównych dróg, m.in. autostrady, obwodnicy, drogi krajowej itd. Dzięki temu można odczuwalnie obniżyć koszty związane z transportem. Nie bez powodu najbardziej poszukiwanymi lokalizacjami na magazyny przez deweloperów niezmiennie są okolice węzłów autostradowych i tras szybkiego ruchu, a także duże miasta w Polsce. Warto wziąć zatem pod uwagę powierzchnie magazynowe we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach itd.

Niższa cena to niższa atrakcyjność magazynu

Mimo że dla każdego przedsiębiorcy niższa cena najmu jest atrakcyjna, zwykle oznacza ona… małą atrakcyjność miejsca. Magazyny na wynajem położone w dogodnej lokalizacji nie należą do tanich. Koszt czynszu to głównie opłaty za wynajem liczone za metr kwadratowy powierzchni.

Ważnym kryterium jest też powierzchnia magazynu lub hali do wynajęcia we Wrocławiu lub Łodzi. Warto wziąć to pod uwagę przy negocjacjach z właścicielem lub zarządcą obiektu. Godne zainteresowania są też magazyny czy hale w parkach technologicznych, gdyż zarządca zapewnia zwykle opiekę w cenie – np. ochronę i sprzątanie terenu.

Stan techniczny magazynu

Powierzchnia, stawka za metr kwadratowy, położenie to tylko kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Niezwykle ważny jest także stan techniczny hali czy magazynu, jeśli nie jest to obiekt nowy. Warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy fachowca przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ważne, aby obiekt spełniał oczekiwania przyszłych najemców i służył im przez wiele miesięcy, a nawet lat.