Wygodny strój do przedszkola

Jeżeli jesteś mamą trzylatka, który niebawem zacznie uczęszczać do przedszkola, to z pewnością zastanawiasz się, jakie ubrania najlepiej sprawdzą się podczas codziennych, przedszkolnych zajęć. Kompletując garderobę malucha, postaw przede wszystkim na wygodę.

Komfort i wygoda przede wszystkim

Idealny strój do przedszkola to taki, który nie krępuje ruchów dziecka, zapewniając mu przy tym odpowiedni komfort termiczny. Najlepiej sprawdza się tzw. ubiór na cebulkę, czyli kilka warstw, dzięki którym ubiór można dostosowywać do temperatury panującej w przedszkolnej sali. Dlatego w szafie każdego malucha powinno znaleźć się kilka kolorowych T-shirtów, które świetnie nadają się do założenia pod cienką bluzę lub sweterek. Jeżeli chodzi o dolne części garderoby, to wśród dziewczynek największą popularnością cieszą się leginsy, które są nie tylko wygodne, ale łatwo się je zakłada. Uwielbiane przez większość dziewczynek sukienki, mogą okazać się o tyle kłopotliwe, że podczas chłodniejszych dni wymagają zakładania rajstop, co dla trzyletnich dziewczynek może być sporym wyzwaniem. W przypadku chłopców najlepiej sprawdzają się spodnie dresowe, chociaż coraz częściej spotkać też można getry chłopięce. Nie można oczywiście zapominać o sporym zapasie wygodnej bielizny.Uzupełnieniem przedszkolnego ubioru są odpowiednio dobrane kapcie. Powinny być one przede wszystkim wygodne i przewiewne, co zapewni stopom komfort przez cały pobyt w przedszkolu. Warto również zwrócić uwagę na to, by dziecko potrafiło samo je założyć i zapiąć.

Stroje na specjalne okazje

W kalendarzu każdej placówki przedszkolnej znaleźć można przynajmniej kilka wydarzeń, które wymagają bardziej odświętnego stroju. Pierwszym z nich jest zazwyczaj pasowanie na przedszkolaka, potem przychodzi czas na grupowe wigilijki oraz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka czy też Dnia Mamy i Taty. Na te szczególne okazje warto mieć przygotowany bardziej elegancki zestaw ubrań. Dla dziewczynek zazwyczaj jest to uroczysta sukienka lub zestaw spódniczka i bluzka. Chłopcy natomiast świetnie prezentują się w klasycznych koszulach i odpowiednio dobranych spodniach. Można oczywiście pokusić się o zakup eleganckich spodni materiałowych, ale najlepszym wyborem okazują się zazwyczaj klasyczne jeansy chłopięce. Są one na tyle uniwersalne, że można je wykorzystać do wielu stylizacji na różne okazje. Najważniejszym kryterium wyboru odświętnego stroju przedszkolnego pozostaje nadal komfort i wygoda dziecka.