Gdzie warto wybrać się z dzieckiem w Warszawie?

Wycieczka do stolicy jest z pewnością atrakcyjna dla dorosłych, którzy mają okazję zobaczyć najważniejsze zabytki, pospacerować po Łazienkach Królewskich i wybrać się do jednego z modnych, warszawskich klubów. Jednak stolica jest przyjazna także dla małych turystów i oferuje liczne atrakcje dla dzieci. W Warszawie znajdziemy je w wielu miejscach. Oto nasz subiektywny ranking.

  1. Muzeum dla Dzieci

Kto powiedział, że muzea i ich ekspozycje muszą być nudne dla najmłodszych? Muzeum dla Dzieci w Warszawie, które powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego już w 2003 roku, od wielu lat dowodzi, że dzieci spokojnie mogą edukować się we wnętrzach muzealnych. Jest to również pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne, którego ofertę w pełni skierowano do dzieci. Jego zadaniem jest pobudzanie ich wyobraźni i głodu wiedzy.

  1. Warszawskie zoo

Co może być dla dzieci ciekawszego niż wizyta w zoo? Takie atrakcja dostępna w stolicy od lat i ciesząca się niesłabnącą popularnością zarówno wśród turystów przyjeżdżających do Warszawy, jak i jej mieszkańców. Wizyta w zoo to okazja do zobaczenia z bliska dzikich zwierząt i wzięcia udziału w pokazach ich karmienia.

https://www.teatrmalegowidza.pl

  1. Teatr Małego Widza

Działający od 2011 roku Teatr Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl) jest pierwszym teatrem w Warszawie i jedynym w Polsce, który ma tak duży zasięg i szeroką skalę działalności artystyczno-edukacyjnej, a kieruje swoją ofertę już do dzieci od 1 roku życia. Angażuje je w spektakle i sprawia, że mogą poczuć się w tym szczególnym miejscu bardzo swobodnie.

  1. Manufaktura Cukierków

Niemal każde dziecko lubi słodycze. Dlatego wizyta w Manufakturze Cukierków będzie znakomitą rozrywką dla najmłodszych. Można tu nie tylko kupić słodkości, ale zobaczyć krok po kroku, w jaki sposób są one przygotowywane. W Manufakturze karmelki powstają zgodnie z XVII-wieczną tradycją. Dzieci mają do wyboru prawie 80 smaków i 150 różnych wzorów. W dni powszednie i w weekendy organizowane są pokazy ręcznego wytwarzania słodkości oraz warsztaty praktyczne kręcenia lizaków.