Jaki hotel na konferencje wybrać?

Firma, w której pracujesz, jest przedsiębiorstwem, które mocno stawia na rozwój. Organizujecie warsztaty i szkolenia dla pracowników i wreszcie chcecie zorganizować prawdziwy biznesowy event, który skupi najważniejszych klientów marki. Najlepszym eventem biznesowym będzie więc konferencja, ale nie taka prasowa trwająca 20 minut, ale konferencja w hotelu z cateringiem i atrakcjami dla gości. To wydarzenie, którego organizacja zajmie Wam sporo czasu, jednak z punktu widzenia rozwoju firmy, to naprawdę strategiczne posunięcie ze strony przedsiębiorstwa.

Dlaczego konferencja?

To Wasze wydarzenie, o Was, promujące historię i dokonania firmy. Chcecie skupić w jednym miejscu swoich pracowników, klientów, współpracowników, specjalistów i ekspertów z branży.

Świetnie! Firma, która dba o rozwój swoich pracowników, organizuje biznesowe eventy, buduje w branży swoją pozycję. Pozycję specjalisty, lidera, wreszcie edukatora. Pomyśl tylko firma, która odnosi sukcesy na rynku i w dodatku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, musi być specjalistą w danej branży. Organizacja tego typu wydarzeń, genialnie działa na wizerunek brandu.

Konferencja w hotelu

No dobrze zapadła decyzja, organizujecie konferencje. Nie zrobicie tego w siedzibie firmy, potrzebujecie centrum szkoleniowo-konferencyjnego lub hotelu biznesowego. Poszukiwania miejsca zostaną mocno zawężone przez obszar geograficzny. Jeżeli Twoja firma ma siedzibę w Łodzi, ogranicz poszukiwania centrum konferencyjnego do regionu łódzkiego. Zacznij od ofert, które znajdziesz w wyszukiwarce Internetowej, po wpisaniu frazy hotel na konferencje łódzkie, zobaczysz oferty reklamowe ośrodków w Twojej okolicy. Która będzie najlepsza? Którą wybrać? O to nasz szybki przewodnik.

Sala konferencyjna

Zaczynamy od najważniejszej kwestii, wybór sali na konferencję. Pomieszczenie powinno być wyposażone w profesjonalny i co ważne w działający sprzęt audio i video. Sprawny rzutnik, ekran, przygotowane flipcharty, działająca klimatyzacja w sali konferencyjnej, wi-fi. To must have każdego hotelu biznesowego. Już przy przeglądaniu ofert hoteli, dopilnuj, że to wszystko jest na wyposażeniu.

Catering

Ogromnym udogodnieniem przy organizacji konferencji w hotelu jest to, że na miejscu pracuje kuchnia. Co to dokładnie znaczy? Planując konferencje w hotelu, nie musisz szukać firmy cateringowej, która przygotuje przerwę kawową, jak również wszystkie zaplanowane na dzień konferencji posiłki. A to wszystko w jednym miejscu, w hotelowej restauracji tuż obok sali konferencyjnej.

Przestrzeń

Czy w siedzibie firmy znajdzie się miejsce na zakulisowe rozmowy biznesowe? Uczestnicy konferencji powinni czuć się swobodnie w trakcie całego eventu. Trzeba przyznać, że hotel na konferencje te możliwości daje. Hotelowe korytarze, ogród, sale warsztatowe. Przestrzeń konferencyjna to nie tylko sala z krzesłami. Warto o tym pamiętać.

Nocleg +atrakcje dla gości

Jeżeli Wasza konferencja to wydarzenie kilkudniowe, jako organizator musisz zadbać o nocleg dla swoich gości. Czy znajdziesz lepsze miejsce na konferencje niż hotel, który zapewni Ci to wszystko? No właśnie. Do tego dochodzą jeszcze atrakcje dla gości. Wieczorna dyskoteka, ognisko, zabiegi w SPA, spotkanie przy drinku w barze. Takie dodatkowe zajęcia dla gości w trakcie dni konferencyjnych to miły gest w kierunku gości. Konferencja z zabiegami SPA? To dopiero zapowiedź prestiżowego eventu biznesowego.

Jeżeli szukasz hotelu na konferencje, szkolenia lub inne wydarzenia biznesowe, sprawdź ofertę Centrum MOLO.