Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lato rozgościło się na dobre, a wraz z nim przyszedł czas beztroskich, wakacyjnych wyjazdów. Wakacyjna pora roku to także ostre słońce i porywisty wiatr, charakterystyczny zarówno dla nadmorskich, jak i górskich regionów. Aby urlop był udany powinniśmy wcześniej zadbać o komfort i bezpieczeństwo największego narządu w naszym ciele – skóry. Jak skompletować wakacyjną kosmetyczkę, aby nasza skóra czuła się na urlopie równie wspaniale jak my?

Spragnieni słońca

Po miesiącach chłodu z ulgą i radością witamy słoneczną pogodę. Warto jednak pamiętać, że słońce, a konkretnie promienie UV jakie emituje, mogą być szkodliwe dla naszej  niezabezpieczonej skóry. Dobrze więc wcześniej zaplanować, w jaki sposób uchronimy się przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. – Trzeba pamiętać, że słońce dociera do nas nie tylko podczas opalania na wakacjach, ale także w mieście, podczas drogi do pracy czy na spacerze, dlatego niezależnie od okoliczności, nie wolno zapominać o ochronie skóry przed jego działaniem – mówi Olga Kamińska, kosmetolog, Training Manager Biologique Recherche.

By zachować młody wygląd

Skóra po kąpieli słonecznej ma tendencje do przesuszenia i późniejszego uczucia ściągnięcia, dlatego zarówno podczas, jak i po opalaniu należy zadbać o jej nawilżenie za pomocą kremu. Zmorą osób, które kochają kąpiele słoneczne są również przebarwienia. Uniknąć tych przykrych konsekwencji opalania można tylko dzięki zoptymalizowanej pielęgnacji. To ważne, ponieważ sucha i przebarwiona skóra każdemu z nas dodaje lat.

Rozwiązanie – jeden kosmetyk o szerokim działaniu

Wakacyjne bagaże mają to do siebie, że miejsca w nich zawsze jest za mało. Jak więc zabrać ze sobą cały arsenał kosmetyków, który pozwoli zabezpieczyć naszą skórę na urlopie? To proste!  Weź do wakacyjnej kosmetyczki, tylko jeden, ale za to działający holistycznie specyfik!

Rozwiązaniem idealnym na urlop jest krem do opalania CREME PROTECTION U.V. od marki Biologique Recherche. Posiada on filtr SPF 25, który gwarantuje balans między ochroną a opalaniem. – Krem CREME PROTECTION U.V. to prawdziwy kosmetyk do zadań specjalnych, bo poza ochroną przed pełnym spektrum promieni słonecznych, gwarantuje także działanie nawilżające i przeciwstarzeniowe – mówi Olga Kamińska. – Z kolei dzięki zwartemu w nim wyciągowi z okrzemek zminimalizujemy ryzyko powstawania przebarwień. To pozycja obowiązkowa w letniej kosmetyczce – dodaje ekspertka.

Piękna opalenizna może być naszą ozdobą wiele miesięcy po lecie, ale tylko pod warunkiem, że zostanie pozyskana w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Nie możemy zapominać o pielęgnacji skóry nawet podczas wakacji, ale można ją sobie nieco ułatwić i sięgnąć po kosmetyki o szerokim działaniu.

Biologique Recherche