Jak poradzić sobie ze stresem przed egzaminem na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy powinien przygotować kursanta do podejmowania samodzielnych decyzji na drodze. Aby uzyskać pewność siebie za kierownicą, najpierw trzeba przyswoić mnóstwo materiału, zdać egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny. I jak tu się nie stresować?

Wiele osób przed egzaminem na prawo jazdy zaczyna wątpić w swoje umiejętności. Najważniejsze to zapanować nad stresem tak, aby móc w pełni wykorzystać zdobytą wiedzę. Niekiedy dobrym pomysłem może okazać się włączenie do diety suplementów o działaniu poprawiającym nastrój, np. Miralo. Na stres związany z ważnym egzaminem istnieją także inne sposoby, o których warto wiedzieć.

Dobry sen to podstawa

Ślęczenie nad podręcznikiem do nauki prawa jazdy od popołudnia do bladego świtu nikomu jeszcze nie wyszło na dobre. Żeby mózg mógł usystematyzować informacje zdobyte w ciągu dnia, potrzebuje odpoczynku i co najmniej kilku godzin snu. Niewyspanie się odbiera zdolność trzeźwego myślenia, więc podchodzenie do egzaminu w takim stanie może być utrudnione.

Systematyczna nauka

Uświadomienie sobie na kilka godzin przed egzaminem, jak ogromny zakres materiału trzeba przyswoić, nie motywuje do nauki. Wręcz przeciwnie – może sprawić, że już na wstępie będziemy chcieli się poddać, bo „i tak nic z tego nie będzie”. Żeby uniknąć takich sytuacji, najlepiej zacząć przygotowywania do egzaminu co najmniej kilka dni, a nawet tygodni wcześniej i codziennie przyswajać mniejszą część materiału.

Pozytywne nastawienie

Wielu ludzi ma skłonność do nastawiania się na najgorsze, żeby uniknąć rozczarowań. Takie myślenie przynosi więcej szkody niż pożytku, ponieważ jest samospełniającą się przepowiednią. Jeśli powtarzamy sobie, że na pewno nie zdamy egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem, to właśnie tak może się wydarzyć. Pozytywne myślenie motywuje do działania, a z badań wynika, że optymiści lepiej radzą sobie w życiu zawodowym i prywatnym.

Odpowiednia dieta i suplementy

Mimo, że stres odbiera apetyt, do egzaminu nie powinno się podchodzić z pustym żołądkiem. Warto zatem zadbać o pyszny, zdrowy i zbilansowany posiłek, a także odpowiednie nawodnienie. Walkę ze stresem wspierają także suplementy o działaniu poprawiającym nastrój, np. Miralo. Skąd tak korzystny wpływ Miralo na uspokojenie i stres? Odpowiadają za to dobrze dobrane ekstrakty roślinne: szafran i ashwagandha. Ekstrakt z ashwagandhy pomaga w utrzymaniu stabilności emocjonalnej oraz równowagi umysłu, za to ekstrakt z szafranu wpływa na poprawę nastroju. Miralo można bez obaw przyjąć przed egzaminem, ponieważ nie wpływa on negatywnie na koncentrację ani nie powoduje senności. [1] Zażywając Miralo (na stres i uspokojenie nerwów), możesz zyskać większą odporność na stresujące sytuacje, takie jak ważny egzamin na prawo jazdy, dzięki zawartości ashwagandhy.

Przypisy:

[1] Lymperopoulou CD and Lamari FN, Saffron Safety in Humans: Lessons from the Animal and Clinical Studies. Med Aromat Plants 2015, 4:5

[2] Pingali U, Pilli R, Fatima N. Effect of standardized aqueous extract of Withania somnifera on tests of cognitive and psychomotor performance in healthy human participants.Pharmacognosy Res. 2014;6(1):12-18.

Artykuł sponsorowany