Jak przekonać dziecko do noszenia czapki?

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy za oknem panują dość niskie i nieprzyjemne temperatury. Nie brakuje także wiatru, deszczu, czy śniegu. W takim okresie nie trudno jest o złapanie kataru lub przeziębienia. O ile dorośli ludzie wiedzą, jak przeciwstawić się takim zagrożeniom, o tyle dzieci zdane są na łaskę swoich rodziców. A ci z kolei sięgają po sprawdzone rozwiązania dotyczące doboru odpowiedniego ubioru. Gdy pogoda nie rozpieszcza rodzice, ubierają, więc swoje dzieci w ciepłe kurtki, buty i czapki takie jak turbany dla dziewczynek i wiele innych. Aby uniknąć wychłodzenia organizmu i zapewnić ochronę termiczną małemu dziecku, niezbędne jest właśnie nałożenie mu odpowiednio ocieplonej czapki, gdyż to przez głowę ucieka najwięcej ciepła. Wszystko było, by pięknie, gdyby każde dziecko uwielbiało chodzić w czapce.

Jak namówić dziecko do noszenia czapki?

Rzeczywistość jest jednak zgoła inna, a wiele dzieci odmawia kategorycznie założenia czegoś na głowę. Wiele mam zadaje, więc sobie pytanie: jak przekonać dziecko do noszenia czapki? Odpowiedź na to nie jest taka prosta, ale warto wspomnieć, że na szczęście istnieją sprawdzone rozwiązania. Nie może jednak zabraknąć tu sprytu i kreatywności ze strony dorosłego. Tak naprawdę ciężko jest określić granicę wiekową dzieci, u których zauważa się problemy z noszeniem czapki. Dość często zjawisko to spotykane jest u dzieci małych, które nawet nie potrafią jeszcze mówić. Nierzadko też dotyczy to dzieci kilkuletnich w wieku przedszkolnym. Jeśli jednak jakaś mama po takim okresie uzna, że może odetchnąć z ulgą to niestety, jest wielkim błędzie.

Pozwól dziecku wybrać czapkę!

Niedługo potem nadchodzi bowiem okres szkolny, gdzie wiele dzieci, a nawet nastolatków również odmawia noszenia czapki. Efektem są głównie choroby. W takiej sytuacji pozostaje jedynie znaleźć odpowiedź na to, jak przekonać dziecko do noszenia czapki! Najważniejszą kwestią jest zwrócenie uwagi na modę, gdyż wiele dzieci pragnie wyglądać fajnie i oryginalnie. Wybierając, więc podczas zakupów najmodniejszy fason czapki, można zwrócić uwagę dziecka na to, że w ten sposób zyska modny wygląd. I nie dotyczy to jedynie starszych dzieci, ale także małych. Aktualnie hitem są na przykład turbany dla dziewczynek, dlatego wybierając takowy dla swojej córki, można zadbać o jej doskonałe samopoczucie i design. Do wyboru jest wiele ciekawych kolorów, wzorów i fasonów, dlatego każda mama może znaleźć coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Oczywiście dotyczy to także chłopców, których mamy mogą również wystroić na prawdziwych dżentelmenów.

W przypadku mniejszych dzieci niezwykle istotna jest świetna zabawa, dlatego wycierając się na zakupy, warto zadbać o miły nastrój i przyjemną wspólną zabawę. Jak tego dokonać? Można na przykład przymierzać turbany dla dziewczynek, czapki z daszkiem, czapki wełniane i wiele innych, a wszystko to w ramach pokazu mody lub innej zabawy. W ten sposób można przekonać się osobiście, jak przekonać dziecko do noszenia czapki. Recepta jest prosta! Wystarczą dobre chęci, odrobina kreatywności i sprytu! Nie można zapominać także o dobrym przykładzie, dlatego na co dzień należy także osobiście nosić nakrycie głowy.