Terenowe samochody na pilota – poznaj prawdziwą moc

Wydaje Ci się, że zdalnie sterowane samochody to tylko i wyłącznie zabawki, którymi można jeździć po prostej nawierzchni? W takim razie jesteś w ogromnym błędzie, ponieważ znaczna większość popularnych i nowoczesnych konstrukcji, oferuje nam dużo większe możliwości. Świetnym przykładem są chociażby samochody na pilota, które mogą być wykorzystywane w terenie.

Oczywiście muszą być one do tego dostosowane, ponieważ w innym wypadku piasek, woda, kamienie i błoto, szybko zniszczą nie tylko karoserię, ale również zainstalowaną elektronikę. Jeśli więc zastanawiasz się, w jaki sposób stworzyć odpowiedniej klasy aut, które będziesz wykorzystywać w naprawdę skomplikowanych warunkach, to jesteś w odpowiednim miejscu. Samochody na pilota nie mają przed nami żadnych tajemnic, a my z przyjemnością podzielimy się wiedzą.

Mocny silnik i amortyzatory to podstawa

Klasyczny silnik nie poradzi sobie w sytuacji, gdy wjedziesz samochodem w sypki piasek. Oczywiście miałby on problemy nawet na standardowym podłożu, ponieważ wystarczy przypomnieć sobie, że musi on dać radę naprawdę dużemu pojazdowi, który jest o wiele cięższy od tańszych kolegów, wykorzystywanych przykładowo przy drifcie. Samochody na pilota w teren często mają napęd na 4 koła, co oznacza, że znajdują się w nich cztery niezależne silniki. To oferuje ogromne możliwości, lecz jest również powodem stosunkowo wysokich cen. Czy to wszystko? Oczywiście amortyzatory pozwalają walczyć z najtrudniejszymi odcinkami, które dużo łatwiej pokonać, gdy wyposażenie dostosowane jest do podobnych sytuacji.

Pamiętaj, by uszczelnić pojazd, jak tylko to możliwe

Skoro mówimy na temat samochodów na pilota terenowych, musimy pamiętać o maksymalnym uszczelnieniu naszej konstrukcji. W innym wypadku woda, piasek i błoto mogą dostać się do elektroniki, co spowoduje zwarcie i w efekcie uszkodzenie modułów. Jak to zrobić? Przy pomocy uszczelek. Jeśli nigdy jednak nie wprowadzałeś takich zmian i nie do końca wiesz, jak sobie z tym poradzić, skorzystaj z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów po fachu, którzy opisują samochody na pilota na forach i dokładnie relacjonują wszystkie wprowadzone innowacje. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma kogoś, kto może Ci pomóc i skontaktuj się z nim.

Biorąc pod uwagę popularność samochodów na pilota, wszystkie części są bez problemu dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych. Uszczelki i ewentualne uszczelniacze, np. silikon można nabyć w sklepach remontowo-budowlanych. Reszta to już jedynie umiejętności manualne.