Zero waste – co oznacza ?

  1. Definicja zero waste
  2. Gdzie znajduje się rola zero waste w branży opakowaniach
  3. Sposoby ponownego wykorzystania wypełnień

Zapakowanie własnej paczki prezentu Dekoracja wnętrz Decoupage Prace plastyczne Zabawy dla dzieci 4. Co daje nam ponowne wykorzystanie wiórek papierowych

Idea zero waste staje się coraz bardziej widoczna w wielu dziedzinach życia, szczególnie ma to coraz większe znaczenie, jeżeli chodzi o działalność branży opakowaniowej. Zgodnie z głównym założeniem idei zero waste realizacja tej funkcji odbywa się już na etapie projektowania opakowań, tak aby umożliwić ich ponowne wykorzystanie. Rola ideii zero waste polega na ograniczeniu ilości generowanych odpadów poprzez ponowne wykorzystanie już wyprodukowanych komponentów. W branży opakowaniowej spełnienie funkcji zero waste powinno rozpoczynać się wraz z momentem wyboru surowców do produkcji. Dla producentów ekologicznych opakowań ważnym jest aby opakowanie było wykonane z naturalnego surowca, dotyczy to także wypełniaczy. Dzięki temu opakowania, które są wyprodukowane mają negatywnego wpływu na środowisko.

Doskonałym przykładem eko wypełnienia zero waste są wiórka papierowe, które są przyjaznym środowisku wypełniaczem wykonanym z papieru. Wiórka papierowe mogą być wykorzystane ponownie zgodnie z ich domyślnym przeznaczeniem, czyli jako komponent do ponownego zapakowania prezentu, czy zabezpieczenia własnej przesyłki. Ponadto ciekawym rozwiązaniem, pobudzającym kreatywność jest użycie ich do dekoracji wnętrz. To eko wypełnienie paczek oprócz tego, że doskonale chroni pakowane produkty to pięknie się prezentuje tworząc puszystą delikatną pierzynkę. Świetnie wygląda jako kompozycja w wazonie lub wypełnienie pod owoce.

Wiórka papierowe znajdują zastosowanie w różnego rodzaju pracach plastycznych dla dzieci. Ich puszysta formuła zapewnia frajdę podczas tworzenia małych dzieł sztuki. Szeroka gama kolorów wypełniacza do paczki daje możliwość stworzenia pięknych form plastycznych od prac płaskich po przestrzenne, dając dzieciom długie godziny zabawy.