Wybieramy zabawki edukacyjne dla pięciolatka

Wybieramy zabawki edukacyjne dla pięciolatka

Zabawki edukacyjne to wspaniały sposób na przyswojenie wiedzy poprzez zabawę. Poznaj rodzaje tego typu artykułów i dowiedz się, jakie zabawki edukacyjne sprawdzą się w przypadku pięciolatka.

Zabawki edukacyjne – co to takiego?

Dzieciństwo to czas nauki oraz zabawy. Maluchy – w odróżnieniu od osób dorosłych – chłoną nowe informacje na wzór gąbki. Ciekawość świata w połączeniu z szybkim przyswajaniem wiedzy, stanowi swego rodzaju klucz do rozwoju małego człowieka. Idealnie, jeśli wspomniane przyswajanie wiedzy odbywa się poprzez zabawę. Właśnie dlatego warto podarować dziecku zabawki edukacyjne. Co to takiego? To produkty, których celem zarówno dostarczenie rozrywki, jak i pobudzenie zmysłów, percepcji, a także rozwój umiejętności ruchowych.

Rodzaje zabawek edukacyjnych

Obecnie na polskim rynku dostępna jest cała masa różnego rodzaju zabawek edukacyjnych. Wśród tego rodzaju produktów znajdziemy między innymi drewniane klocki, sortery, liczydła (zarówno matematyczne, jak i polegające na przesuwaniu poszczególnych elementów) układanki czy też puzzle. W praktyce wspomniane zabawki pomagają rozpoznawać kształty, wielkość, kolory, a nawet samodzielnie podejmować decyzje.

Wybór zabawki, a wiek dziecka

Tym, na co powinniśmy zawrócić szczególną uwagę podczas wyboru zabawki edukacyjnej dla dziecka, jest przede wszystkim wiek pociechy. To bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku może się okazać, iż dziecko nie będzie wykazywało najmniejszej chęci na zabawę danym produktem. Jakie zabawki sprawdzą się w przypadku pięciolatków?

Zabawki dla pięciolatka

Maluchy mające cztery/pięć lat na pewno wykażą zainteresowanie bardziej złożonym zestawem klocków. Poza tym warto sięgnąć po książeczki dla najmłodszych. Oczywiście takowe również muszą być dopasowane do wieku pociechy. Nie bójmy się sprezentować malcowi gry edukacyjnej. Ten rodzaj zabawy nie tylko ułatwi dziecku nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami, ale będzie również wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu w towarzystwie najbliższej rodziny.

Po jakie zatem – konkretnie – zabawki sięgnąć? Wśród artykułów edukacyjnych stworzonych z myślą o potrzebach pięciolatków, warto wymienić komplety PUS składające się z książeczki i zestawu kontrolnego. Zakres wiedzy zawartej w książeczce uzależniony jest od konkretnego tytułu. Rodzice pięciolatków mogą z powodzeniem sięgnąć zarówno po pozycję „Łatwe zagadki dla Jacka i Agatki”, jak i „Sto pytań i odpowiedzi”. Warto dodać, iż książeczki nie są sprzedawane razem z zestawem kontrolnym. Takowy powinniśmy nabyć oddzielnie.

Innym przykładem zabawki edukacyjnej dla pięciolatka są korale matematyczne. Drewniane, nawleczone na gruby sznurek paciorki stanowią świetne wprowadzenie w świat matematyki. Z kolei idealnym sposobem na naukę liter może okazać się układanka magnetyczna literki w zestawie z tablicą.

Wszystkie, opisane w tekście zabawki dostępne są pod adresem: https://merlin.pl/catalog/zabawki-m13701781/edukacyjne-i-kreatywne-c7333/.