Gdańsk Stare Miasto – noclegi nie tylko na jedno popołudnie

Gdańsk nocleg – ulica na Starym Mieście w Gdańsku

Gdańska Starówka przyciąga wielu przyjezdnych. Jest to bez wątpienia jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc, jakie oferuje Gdańsk. Nocleg w tej lokalizacji pozwala zobaczyć liczne zabytki, odwiedzić muzea i zjeść pyszny obiad w restauracji. Wynajmij apartamenty Gdańsk Stare Miasto i ciesz się swoim wspaniałym city break!

Gdańsk – Stare Miasto, które musisz zobaczyć!

Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Dzięki swojemu położeniu tuż nad morzem sprawdza się jako cel dłuższych wakacyjnych wyjazdów, a jako duże europejskie miasto jest również popularną destynacją wyjazdów typu city break.

Wśród wielu atrakcji turystycznych Gdańska Stare Miasto jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych miejsc. Należy jednak mieć świadomość, że gdańska starówka to tak naprawdę obszar obejmujący zarówno historyczne Stare Miasto – zniszczone podczas II wojny światowej i pełniące obecnie funkcje mieszkalno-usługowe – jak i leżące nieopodal Główne Miasto, gdzie zlokalizowane są najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne.

Restauracje i noclegi w Gdańsku – szeroki wybór dla każdego

Na popularność Starego Miasta w Gdańsku składa się wiele czynników, wśród których na pewno wspomnieć trzeba o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Apartamenty Gdańsk Stare Miasto – takie jak Gdańsk Aura, Gdańsk Aura II albo Chmielna Park – spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżnych. Nowoczesne, doskonale wyposażone i zlokalizowane w samym historycznym centrum miasta są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całego Gdańska.

Starówkakusi także bogatą ofertą gastronomiczną. Decydując się na noclegi Gdańsk centrum,będziemy mieli na wyciągnięcie ręki doskonałe restauracje serwujące zarówno dania regionalne, jak i potrawy z kuchni całego świata. Podczas zwiedzania można zrobić sobie przerwę na kawę i kawałek ciasta w jednej ze zlokalizowanych na starówce kawiarni albo przekąsić coś na szybko w barach z daniami na wynos. Możliwości jest mnóstwo!

Noclegi Gdańsk centrum – nieopodal Traktu Królewskiego

Jak już wspomniano, właściwie każdy apartament na gdańskiej starówce jest świetną bazą wypadową dla osób, które chcą lepiej poznać miasto. Przez starówkę biegnie bowiem długi odcinek tzw. Traktu Królewskiego, zwanego również Drogą Królewską – czyli najważniejszej osi historycznej Gdańska. Trakt zaczął rozwijać się od połowy XIV wieku, kiedy to właśnie Główne Miasto wraz z ulicami Długą i Długim Targiem stawały się centrum życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego. To właśnie tam zaczęły powstawać kamienice zamożnych kupców, budynki użyteczności publicznej oraz ratusz. Drogą tą do miasta wjeżdżali najważniejsi goście (m.in. król Jan III Sobieski), tam odbywały się parady, bale, egzekucje i inne kluczowe wydarzenia.

I tak na Drodze Królewskiej trzeba zobaczyć m.in. Złotą Bramę z XVII wieku wzorowaną na rzymskich łukach triumfalnych, Dwór Bractwa Świętego Jerzego wybudowany w stylu późnego gotyku, zabytkowe kamienice przy ul. Długiej (np. Lwi Zamek albo renesansowy Dom Ferberów), jeden z najbardziej reprezentacyjnych obiektów całego Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa będący niegdyś siedzibą bractw kupieckich, fontannę Neptuna oraz Złotą Kamieniczkę, będącą prawdziwą perełką architektury renesansowej. Będzie to naprawdę niesamowita wycieczką, na którą warto zarezerwować dużo czasu. A jeśli planujesz tak intensywne zwiedzanie, warto rozważyć wynajem apartamentu z jacuzzi w Gdańsku – np. w obiekcie Nowa Motława.

Apartamenty Gdańsk starówka – nie zapomnij o muzeach!

Wynajmując apartamenty w miastach o tak bogatej historii i dużym znaczeniu jak Gdańsk, warto zapoznać się także z ich ofertą muzealną. Co ważne, współczesne muzea to nie ciasne, szare miejsca ze stosami zakurzonych eksponatów, ale nowoczesne, interaktywne placówki, w których godziny mijają niepostrzeżenie!

Zatem jakie konkretnie muzea należy odwiedzić, decydując się na noclegi w Gdańsku? Wyjątkowe na skalę nie tylko Polski, lecz także Europy jest Muzeum Bursztynu, zlokalizowane w zabytkowym budynku Wielkiego Młyna na Starym Mieście. Można tam obejrzeć bryłki bursztynu sprzed… 40 mln lat, zapierającą dech w piersiach Bursztynową Komnatę oraz wykonane z bursztynu prace współczesnych artystów.

Kilka różnych lokalizacji w zabytkowych budynkach na terenie miasta ma również Muzeum Narodowe w Gdańsku. Jego największą chlubą jest słynny tryptyk „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Oprócz Oddziału Sztuki Dawnej gdańskie Muzeum Narodowe tworzą jeszcze m.in.: Oddział Sztuki Nowoczesnej, Oddział Etnografii, Zielona Brama przy Długim Targu z wystawami czasowymi oraz Gdańska Galeria Fotografii.

Noclegi Gdańsk Stare Miasto to ciekawy pomysł na city break zarówno dla grupy znajomych, zakochanej pary, jak i rodziny z dziećmi. Jest to miejsce, które na długo zapada w pamięć!