Czy Nintendo Switch to dobry pomysł dla dziecka?

Czy Nintendo Switch to dobry pomysł dla dziecka?

Od 2017 roku jednym z elektronicznych hitów na rynku jest nowa konsola japońskiej firmy Nintendo o nazwie Switch. Jest to niezwykle udane połączenie konsoli mobilnej ze stacjonarną. Nowe urządzenie może być równie dobrym pomysłem dla dorosłych jak i dzieci. W tym artykule postanowiliśmy się jednak zastanowić, czy Nintendo Switch będzie dobrym pomysłem dla dziecka?

Bogaty wybór gier

Pierwszym czynnikiem, który przemawia za kupnem Switcha dla najmłodszych jest niezwykle bogaty wybór gier. I nie mowa tutaj o wszystkich produkcjach, lecz tych, które zostały specjalnie przeznaczone dla młodszych graczy. Nintendo od lat znane jest z tego, że bardzo dużo inwestuje w rozwijanie dziecięcej fantazji, jak i również dostarczanie dzieciakom sporej dawki rozrywki. Nintendo Switch to przede wszystkim wiele tytułów dla najmłodszych. Wśród najciekawszych produkcji możemy wymienić: Super Mario Party, Mario Kart 8 Deluxe, Minecraft, Super Mario: Odyssey, LEGO Harry Potter Collection, Psi Patrol Rusza do akcji!, Overcooked 2 Rozgotowani, Harvest Moon: Light of Hope Special Edition, LEGO Worlds czy też gry z serii Pokemon.

Są to tytuły pozbawione przemocy, jak i również spełniające wszelkie normy pod względem certyfikatów i PG. Wiele z nich to nie tylko rozrywka, lecz również rozwiązywanie zagadek logicznych, nauka odpowiedzialności, zwłaszcza w prowadzeniu wirtualnej farmy. Każdego roku przybywa wiele nowych gier dla dzieci, więc rodzice będą mieli w czym wybierać.

Nintendo Labo

Nintendo Labo okazało się ogromnym sukcesem na rynku, przez co jest jednym z najchętniej wybieranych dodatków do konsoli. Ten zestaw kartonowych elementów to kolejny powód za tym, aby postawić na Switcha! Japończycy wpadli na genialny, choć nieco ryzykowny pomysł. Zamiast kolejnej elektroniki wybrali po prostu zwykły karton. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcjami, które dziecko może samodzielnie złożyć, niczym klocki Lego. Do każdego zestawu dołączone jest oprogramowanie, dzięki któremu można połączyć funkcjonalność konsoli z kartonowymi konstrukcjami. Do dziś ukazały się trzy zestawy: Nintendo Labo: Variety Kit, Labo: Vehicle Kit, Labo: Robot Kit. Dzięki nim można konsolę zamienić w domek dla zwierząt, pianino, samochód, łódź podwodną, samolot, wędkę czy nawet dziecko pełnić będzie rolę wielkiego robota! Mnóstwo zabawy, a także ruchu gwarantowane!

Kontrola rodzicielska

Przechodzimy do tego punktu, który zapewne interesuje sporo rodziców. W dzisiejszych czasach niestety ciężko jest kontrolować czas spędzany przez dziecko na konsoli, jak i to, w jakie tytuły najczęściej grywa. Na całe szczęście Nintendo przychodzi nam tutaj z pomocą. Każdy z rodziców może ściągnąć na swego smartfona specjalną aplikację, która umożliwia kontrolę nad Switchem. Dzięki funkcjom aplikacji możemy ustawiać czas gry, blokować nieadekwatne produkcje jak i również sprawdzać, w co najczęściej chłopiec czy dziewczynka będą grali.

W przypadku czasu możemy ustawić dzienny limit gry wraz z ostrzeżeniem bądź też opcją uśpienia konsoli. W ten oto sposób dziecko z pewnością nie będzie spędzać na konsoli więcej czasu niż powinno. Blokada tytułów sprawi, że na Switchu niemożliwym będzie uruchomienie gier pełnych krwi czy przemocy.

Warto czy nie warto?

Jak widać z przedstawionych przez nas informacji, Nintendo Switch może być bezpieczną konsolą dla dziecka, która dostarczy sporo frajdy i rozrywki. Zarówno ciekawe tytuły jak i dodatki sprawią, że najmłodsi będą mogli rozwijać swą wyobraźnię, a nawet umiejętności manualne. Ponadto kontrola rodzicielska to spora pomoc dla rodziców. Dlatego też uważamy, że Switch to bardzo dobry pomysł dla dziecka.