Czy odzież ciążowa może być jednocześnie funkcjonalna i kobieca?

Czy odzież ciążowa może być jednocześnie funkcjonalna i kobieca?

Czas, w którym oczekujemy na przyjście naszego maleństwa na świat, jest wyjątkowy pod każdym względem. Kompletujemy nie tylko wyprawkę dla noworodka, lecz również zmieniamy zawartość garderoby. Nasze ciało się zmienia, dlatego misja wyboru odpowiedniej odzieży ciążowej jest bardzo ważna. Sprawdźmy, co warto o niej wiedzieć i czym sugerować się przed dokonaniem zakupu.

Odzież ciążowa – kobiecość i piękno w jednym

Chyba każda z przyszłych mam zgodnie stwierdzi, że notoryczne wdziewanie na siebie wyłącznie dresów i przydużych koszulek, poszło już w zapomnienie. Oczywiście, nierzadko mamy ochotę na pełen, domowy komfort, a widok męża, który widzi nas w swoich T-shirtach wzbudza pozytywny uśmiech. W zdecydowanej jednak większości, nawet pomimo rosnącego brzuszka oraz zmieniającej się strefy bioder oraz piersi, nadal mamy potrzebę pięknego, kobiecego wyglądu. Kto przecież powiedział, że moda ciążowa oraz styl i funkcjonalność muszą się wykluczać? Dzięki odpowiednim modelom zarówno bluzek, jak i sukienek czy spodni ciążowych, możemy wyglądać doskonale i czuć się pewnie.

Czy przedwcześnie kupowane ubrania do karmienia mają sens?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie może być tylko twierdząca! Otóż wiele modeli zarówno bielizny, jak i sweterków, bluzeczek czy nawet kreacji wizytowych, jest przeznaczona do wygodnego oraz sprawnego karmienia maluszka. Specjalne suwaki lub kieszonki pozwalają dyskretnie odkryć pierś, zapewniając w ten sposób pełen komfort – zarówno mamie, jak i dziecku. Dodatkowym atutem zakupu ubrań do karmienia już wcześniej, jest ich dopasowanie do ciała kobiety – zarówno w trakcie ciąży, jak i tuż po. Dzięki temu nie musisz notorycznie wymieniać garderoby i niepotrzebnie uszczuplać swojego budżetu, a cieszyć się funkcjonalnym ubraniem znacznie dłużej.

Spodnie ciążowe – absolutne must have!

Każda kobieta nieco inaczej może przechodzić ciążę, tym bardziej jeśli mówimy o zmianach sylwetki. Niektóre mamy przez wiele miesięcy mogą śmiało korzystać ze swoich dotychczasowych bluzek, koszul czy sweterków. Inaczej jest jednak z dolną częścią garderoby. Z pewnością podstawą, w którą warto się zaopatrzyć podczas tego specjalnego czasu, są spodnie ciążowe. Mogą być to zarówno stylowe dresy, jak i kobiece jeansy przeznaczone na wiele miejskich wyjść. Najczęściej są one zaopatrzone w dodatkowy, specjalny pas dzięki któremu powiększający się brzuszek znajdzie swoje miejsce. To wrażliwa część ciała, dlatego warto zadbać o komfort – zarówno swój, jak i malucha. Gdy inne ubrania mogą posłużyć nam nieco dłużej, wygodne i funkcjonalne spodnie ciążowe powinny być z nami już od wcześniejszych tygodni.

Jak wybierać ubrania ciążowe czy ubrania do karmienia?

Nie od dziś wiemy, że nawet w tym specyficznym czasie, przyszła mama chce (i nawet powinna!) czuć się pięknie. Pięknie nie musi jednak oznaczać rozwiązania, które są niepotrzebne oraz brak komfortu. Wręcz przeciwnie, warto wybierać najwyższej jakości odzież ciążową. Dzięki temu styl, kobiecość, kreatywność, komfort i funkcjonalność masz w pełni zapewnione.

» Zajrzyj do Mamaville i sprawdź, które modele będą dla Ciebie najlepsze!