Nowa, limitowana edycja PS4 Pro z okazji sprzedaży ponad 500 mln konsol PlayStation

FIRMA SONY INTERACTIVE ENTERTAINMENT PRZEDSTAWIA SYSTEM “PLAYSTATION®4 PRO 500 MILLION LIMITED EDITION”

Ponieważ łączna sprzedaż urządzeń PlayStation® na całym świecie przekroczyła 500 milionów sztuk, na rynku pojawi się konsola w edycji limitowanej, stanowiąca podziękowanie dla fanów PlayStation

9 sierpnia 2018 r.  – Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła dzisiaj, że wprowadzi do sprzedaży specjalnie zaprojektowany system PlayStation®4 Pro (PS4™Pro) o nazwie “PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition” (z dyskiem twardym o pojemności 2 TB). Sprzęt będzie dostępny od 24 sierpnia 2018 r. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej wynoszącej w Europie 499 EUR*1. Sprzedaż urządzeń PlayStation® (PS) przekroczyła 525,3 milionów sztuk na całym świecie*2, dlatego PS4™Pro w tej edycji jest podziękowaniem dla wszystkich fanów, którzy nas wspierali i korzystali z rozrywki oferowanej przez platformę. Dostępnych będzie zaledwie 50 000 konsol PS4 Pro w edycji limitowanej – po raz pierwszy PlayStation®4 (PS4™) wykorzysta ciemnoniebieskie, półprzezroczyste wzornictwo.

Od chwili wprowadzenia na rynek oryginalnego systemu PlayStation (SCPH-1000), co miało miejsce w Japonii 3 grudnia 1994 roku, platformy PS ewoluowały, wprowadzając nowe technologie i szybko rozwijając się na konkurencyjnym rynku. Kolejne wcielenia platformy – PlayStation®2, PSP® (PlayStation®Portable), PlayStation®3, PlayStation®Vita i PS4 – konsekwentnie zapewniały światu różnorodną, innowacyjną rozrywkę. Co więcej, wg stanu na 22 lipca 2018 roku liczba sprzedanych egzemplarzy PS4 przekroczyła 81.2 miliona i nadal rośnie.

Chcę wyrazić naszą głęboką wdzięczność za wsparcie okazywane nieustannie przez fanów i partnerów biznesowych za ich wkład w bogatą historię PlayStation. Bez naszej pełnej zaangażowania społeczności nie udałoby nam się osiągnąć tego niezwykłego osiągnięcia – dostarczenia 500 milionów sztuk konsol” – powiedział John Koera, prezes i dyrektor generalny SIE. „PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition powstało po to, by wyrazić wdzięczność, jaką czujemy wobec naszych lojalnych fanów. Nadal będziemy dokładać wszelkich starań, by PlayStation było najlepszym miejscem do grania dla wszystkich. Będziemy też zwiększać bibliotekę dostępnych fantastycznych gier oraz usług sieciowych”.

Firma SIE będzie nadal rozwijać platformę PlayStation, by oferować rozrywkową ofertę i wrażenia, które są możliwe jedynie w świecie PlayStation.

<PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition> * Liczba egzemplarzy ograniczona

Nazwa produktu PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition
Kod produktu Seria CUH-7100B
Data wprowadzenia 24 sierpnia 2018 r.
Cena detaliczna sugerowana przez producenta*1 499 EUR
W zestawie

(1 sztuka każdego elementu)

System PlayStation®4 Pro (z dyskiem twardym 2 TB) * Specjalne wzornictwo

Kontroler bezprzewodowy (DUALSHOCK®4) * Specjalne wzornictwo

PlayStation®Camera * Specjalne wzornictwo

Podstawka pionowa * Specjalne wzornictwo

Zestaw słuchawkowy mono * Specjalne wzornictwo

Kabel zasilania sieciowego

Przewód HDMI

Przewód USB

Materiały drukowane

*Wzornictwo i dane techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia.

*1 Ceny w Japonii i Ameryce Północnej nie uwzględniają podatku. Ceny w Europie uwzględniają podatek.

*2 Łączna sprzedaż na całym świecie sprzętu PlayStation ogółem obejmuje PlayStation®, PS One, PlayStation®2, PSP® (PlayStation®Portable), PSP®go, PlayStation®3, PlayStation®Vita, PlayStation®Vita TV, PlayStation®4 oraz PlayStation®4 Pro. Liczba sprzedanych produktów jest szacowana przez firmę SIE wg stanu na 29 lipca 2018 r.

Unikalne cechy systemu PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition

Ta limitowana wersja jest wykonana z półprzezroczystego, granatowego tworzywa. Po włączeniu zasilania, gdy wewnątrz urządzenia świeci się jasno-niebieskie światło, użytkownicy mogą obserwować piękną , wyrafinowaną architekturę systemu PS4 Pro, dostępną tylko w tej specjalnej, półprzezroczystej konstrukcji.

Starannie dopracowane szczegóły

Logo rodziny PS na górnej powierzchni oraz logo PS4 na przodzie systemu PS4 Pro są wykonane z matowego materiału w kolorze miedzianym, który pasuje do granatowej, przezroczystej konstrukcji i zapewnia jej elegancki wygląd. Każdy system PS4 Pro ma płytkę w prawym dolnym rogu przedniej części systemu, na której zapisano unikalny numer danego egzemplarza, od 1 do 50 000. Będzie on przypominać szczęśliwym posiadaczom egzemplarza z edycji specjalnej, że ich PS4 Pro jest jedynym takim urządzeniem na świecie.

Akcesoria o jednolitym wzornictwie

Dołączone akcesoria, takie jak kontroler bezprzewodowy (DUALSHOCK®4), PlayStation®Camera, podstawka pionowa oraz zestaw słuchawkowy mono, są również przezroczyste i w takim samym granatowym kolorze. Górną część kontrolera DUALSHOCK®4 wykonano z takiego samego kolorowego, przezroczystego tworzywa,
jak główny system, a tylną z materiału matowego o podobnym kolorze, z symbolami „△○×□”
i logo rodziny PS w specjalnej kolorystyce. Podobnie jak w systemie PS4 Pro, pasek świetlny kontrolera bezprzewodowego delikatnie podświetla wewnętrzną strukturę urządzenia.

SONY